За даними на 1 січня 2010 року чисельність мусульманських релігійних організацій в Україні зросла на 33 громади порівняно з 1 січня 2009 року. Про це на прес-конференції в УКРІНФОРМі повідомив голова Державного комітету у справах національностей і релігій Юрій Решетніков.
“Динаміка зростання кількості релігійних організацій в Україні засвідчує, що ситуація в державі є позитивною для релігійної спільноти”, - зазначив Ю. Решетніков. Причому релігійна ситуація в державі сприятлива не лише для християнского середовища, а й для інших конфесій, про що, за його словами, свідчить зростання чисельності релігійних організацій мусульман.
Відзначимо, що всього станом на 1 січня 2010 року в Україні нараховується 1 182 мусульманських організації.
Економічний вимір релігійної свободи
Голова Держкомнацрелігій зауважив, що релігійна свобода має не тільки статистичний, а й економічний вимір. З огляду на це впродовж минулого року уряд вжив конкретних кроків, спрямованих як на забезпечення релігійних свобод в Україні, так і на покращення матеріального становища церков і релігійних організацій, підкреслив він. Насамперед йдеться про вирішення питання щодо землекористування релігійних організацій. Вони, зокрема, отримали право на постійне і безкоштовне користування земельними ділянками державної та комунальної форм власності. Окрім того, релігійним організаціям надано можливість сплачувати за газ на рівні тарифів для населення, а не комерційних установ, як це було донедавна.
Ще одним кроком у напрямку забезпечення релігійної свободи Ю.Решетніков назвав рішення, прийняте урядом на прохання релігійної спільноти України, щодо надання більш сприятливих умов для священнослужителів-іноземців, які прибувають в Україну на запрошення релігійних організацій. Наразі за наявності відповідної релігійної візи вони мають право перебувати на території України впродовж року, а в окремих випадках на обгрунтоване прохання релігійних організацій - упродовж 3 років.
Підсумовуючи, Ю. Решетніков наголосив, що попри наявність деяких викликів в Україні, особливо на рівні органів місцевого самоврядування, рішення яких іноді конфесійно обумовлені, в цілому нинішня ситуація засвідчує, що наша держава є одним зі світових лідерів у дотриманні права своїх громадян на свободу совісті, а відтак і діяльності релігійних організацій.
Довідка. Релігійна мережа України станом на 1 січня 2010 року налічує 35 184 релігійні організації.
Найбільш чисельною групою серед релігійних спільнот України є православні церкви - загалом їх 18 тис.
Протестантські церкви нараховують близько 8,5 тис. релігійних організацій.
В Україні також діють приблизно 1 400 релігійних організацій харизматичного спрямування, 297- іудейських і 1182 - мусульманських.
За матеріалами УКРІНФОРМ
Посилання на тему:
Уряд спростив для релігійних організацій умови будівництва культових споруд
Розпочала роботу Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій
НКРЕ затвердила нові ціни на природний газ для опалення культових споруд релігійних організацій
Уряд знизив тарифи на природний газ для релігійних організацій до рівня, як для населення
Підготовлена нова редакція Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”
Парламент ухвалив низку законопроектів, які стосуються питань свободи совісті та віросповідання