До дня науки у Криму провели круглий стіл на тему міжетнічних і міжконфесійних відносин

1
Круглий стіл у Кримському офісі ВАГО «Альраїд»
14.05.2011
Оцініть статтю: 
(311 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У Кримському відділенні Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраїд», м. Сімферополь, 11 травня 2011 року відбувся круглий стіл, присвячений Дню науки, на тему: «Культурно-цивілізаційний діалог і шляхи гармонізації міжетнічних і міжконфесійних відносин у Криму».

У роботі круглого столу взяли участь в.о. голови Республіканського комітету у справах релігій АР Крим Айдер Булатов, генеральний секретар ВАГО «Альраїд» Аламі Ваїл, історики, філологи, юристи, соціологи і політологи.

У ході заходу вчені обмінялися думками й проаналізували історичний досвід стосовно вирішення проблем, що виникають у сфері міжетнічних і міжконфесійних відносин у Криму.

Також увага була приділена методам формування толерантності, гармонізації міжетнічних і міжконфесійних відносин у Криму, вивченню соціальних і юридичних проблем у питаннях досягнення миру і злагоди на півострові.

Організаторами заходу виступили д. і. н., керівник Кримського відділення Інституту сходознавства (КВ ІС) НАН України Олександр Айбабін, голова ВАГО «Альраїд» у Криму Алі Мухаммед Таха, д. і. н., вчений секретар КВ ІС НАН України Ірина Завадська, д. і. н., старший науковий співробітник КВ ІС НАН України Віктор Тур.

Учені одностайно визнали значущість даної події для Криму.

У вітальних виступах учасників круглого столу звучала подяка на адресу організаторів і ВАГО «Альраїд» за те, що «сприяють розвитку толерантності й створенню міцного фундаменту дружніх відносин у країні».

Д. ю. н., професор, завідувач кафедрою Кримського юридичного інституту Одеського державного університету внутрішніх справ Гуренко-Вайцман Марина Миколаївна подякувала ВАГО «Альраїд» за ту теплу атмосферу, яка завжди панує на заходах, що проводяться Асоціацією, і на знак подяки вручила голові Кримського відділення ВАГО «Альраїд» Алі Мухаммаду Таха подарунок (книги).

Ректор Кримського інституту культури, мистецтва і туризму, професор Габрієлян Олег Аршавірович переконаний, що подібні діалоги допоможуть знайти правильні рішення проблем у Криму. Він підкреслив, що мир і злагода у поліетнічному суспільстві Криму запанують за умови, що кожен народ буде підтримувати і розвивати свою культуру, а не підносити її над іншими.

Особливу увагу завідувач кафедрою історії Кримського інженерно-педагогічного університету (КІПУ), доц. Куртсеїтов Рефік Джаферович приділив кримськотатарській мові як ключовому елементу культури народу. Якщо її не зберігати, то вона буде забута і витиснена з суспільства, переконаний вчений.

Д. і. н., завідувач відділом КВ ІС НАН України Араджіоні Маргарита Анатоліївна у своїй доповіді розповіла, що в XIX столітті у вірменських, болгарських і грецьких переселенців у Криму не виникало конфліктів на релігійному або національному ґрунті, а лише на економічному, але влада Криму знаходила шляхи вирішення в таких ситуаціях.

Спонукаючим до дії підсумком проведеного заходу стало запевнення проректора з учбової роботи КІПУ Хайруддінова Мухиддіна Айіддіновича в тому, що здоровий спосіб життя - це основа формування толерантності особистості, і, як результат, гармонійного суспільства.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

В ІКЦ м. Сімферополя обговорили досвід міжконфесійної злагоди

В Сімферополі обговорять питання міжнаціональної злагоди на півострові

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.