Харківські мусульмани шоковані терактами в московському метро

1
Мусульмани не можуть нести відповідальності за злочини терористів. «Їхні дії суперечать доктрині ісламу, повністю суперечать тому, що приписує нам Коран», - мусульманин Євген.
01.04.2010
Оцініть статтю: 
(114 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Звістка про теракти в московському метрополітені шокувала харківських мусульман не менше за інших. З тих пір деякі мусульманки намагаються не їздити у підземці, а регіональна ісламська організація просить ЗМІ не акцентувати увагу на віросповіданні терористів.

В Україні ставлення до послідовників ісламу відрізняється від ставлення людей у країнах, де відбуваються теракти, розповів в інтерв'ю регіональному інформагентству «АТН» директор Харківського Ісламського культурного центру Отман Шаді. Тому громадська організація «Аль-Манар» вже підготувала лист до посольства Росії в Україні з проханням не акцентувати увагу на віросповіданні терористок.

«У нас в Україні немає такого страху, як в інших країнах. Якщо в Росії є реальні складні проблеми на Кавказі, то, слава Богові, тут в Україні таких проблем немає», - сказав Отман.

Немає жодної світової релігії, яка заохочувала би вбивства невинних людей, розповів «АТН» мусульманин Євген.

Мусульмани не можуть нести відповідальності за злочини терористів. «Їхні дії суперечать доктрині ісламу, повністю суперечать тому, що приписує нам Коран», - підкреслив він.

Шок

Після трагічних подій у Москві, харківські мусульмани шоковані не менше за інших. І не в останню чергу реакцією жителів столиці на представників ісламу. Зокрема, на випадок, коли на двох дівчат у хустках напав чоловік і виштовхнув дівчат з підземки. Ця подія російськими правоохоронцями не підтверджується, адже факт не був зафіксований міліціонерами. Їх просто не було на місці події, повідомляють російські ЗМІ.

Харків'янка Анастасія, яка носить хустку вже третій рік, стверджує, що за цей час вона практично не зустрічала агресивних реакцій. Після терактів вона вільно їздить у метро. Каже, на неї особливої уваги не звертають.

«Ніяких висловів на мою адресу, жодних підозрілих поглядів, щоб хтось за моєю спиною щось говорив мені - нічого такого не було», - каже Анастасія.

Однак не всі українські мусульмани згодні з тим, що ставлення до них після терактів не змінилося.

Ісламофобські висловлювання українського політика

Особливе занепокоєння у послідовників Ісламу викликають недалекоглядні висловлювання деяких українських політиків, які прямо пов'язують вибухи в московському метро з мусульманами.

Так, депутат Верховної Ради Володимир Яворівський з Блоку Юлії Тимошенко образив усіх мусульман заявивши, «що, природно, це сигнал з мусульманського світу». «Я також не виключаю, що цей теракт був навмисне здійснений у Страсний тиждень, символічний час для християн. Це ще один доказ того, що це сигнал мусульман», - цитує Яворівського «Новий регіон».

Хочеться нагадати цьому депутатові про те, що мусульмани давно є частиною українського народу і вони виступили з рішучим засудженням терористичних актів в московському метро, назвавши їх «нелюдськими» і спрямованими «на розпалювання міжнаціональної і міжрелігійної ворожнечі в російському суспільстві».

Крім того, вчора, 31 березня, ДУМУ «Умма» і ВАГО «Альраід» поширили звернення до ЗМІ, громадських і державних діячів, у якому закликали не ототожнювати Іслам і мусульман з тероризмом, проявити розсудливість і не допустити розпалення міжетнічної й міжконфесійної ворожнечі у країні.

За матеріалами «АТН»

Посилання на тему:

Новини

Українські мусульмани закликають ЗМІ і політиків не ототожнювати Іслам з тероризмом

Українські мусульмани рішуче засуджують теракт у московському метро

Духовне управління мусульман «Умма» закликає не розпалювати ісламофобію в Україні

Статті

Культура толерантності в Ісламі

Коранічне тлумачення питань миру, ненасильства і міжнародної безпеки

Цілі і способи джигаду

Ознаки псевдоісламського екстремізму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.