Харківські мусульманки відзначені подякою за допомогу переселенцям

Участь мусульманок у благодійній діяльності цінно ще й тим, що краще, ніж будь-яка роз'яснювальна робота, руйнує існуючі в суспільстві стереотипи про мусульман
Мусульмани Харкова також надають допомогу і нещодавно відкритому центру для переселенців
Харківські мусульманки відзначені подякою за допомогу переселенцям
05.05.2015
Оцініть статтю: 
(411 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Самовіддана допомога, яку надають харківські мусульманки вимушеним переселенцям, відзначена подякою громадської волонтерської ініціативи і однойменного благодійного фонду «Станція «Харків».

Про це нашому кореспонденту розповіла координатор волонтерської організації Алла Фещенко.

«Протягом восьми місяців нам, як волонтерській організації, допомагають небайдужі харків'яни, релігійні організації та церкви. Серед добровільних помічників, які виявили ініціативу і запропонували свою допомогу - ісламський культурний центр. Мусульманки не тільки збирають кошти, закуповують і привозять продукти, готують (причому - дуже смачно!) і допомагають зустрічати й годувати переселенців, які приїжджають до Харкова. Хочу сказати, що вони великі розумниці, дивовижно позитивні люди, справжні психологи - знаходять підхід до кожної людини, можуть заспокоїти, щось порадити, підказати. Днями ми вирішили відзначити своїх добровільних помічників, і в неділю під час зборів протестантських церков мусульманкам ІКЦ і десяти церквам різних християнських деномінацій - протестантам, православним - були вручені подяки».

Як зауважила Алла Фещенко, участь мусульманок у благодійній діяльності цінна не тільки безпосереднім результатом - наданням допомоги біженцям, а й тим, що краще, ніж будь-яка роз'яснювальна робота, руйнує існуючі в суспільстві стереотипи та міфи щодо послідовників ісламу, допомагає людям незалежно від релігійної приналежності згуртуватися разом, шукати те, що об'єднує всіх українців: «Мусульмани, протестанти, православні - всі разом зайняті спільною справою милосердя, працюють на благо людей - чи це не приклад злагоди та дружби?», - каже Алла.

Одна з відзначених подякою - Світлана Путіліна, яка разом зі своєю дочкою Любою та подругами Вікторією Ветренніковою, Аїдою Волковою та Яною Шурафа ось уже котрий місяць намагаються хоч трохи допомогти переселенцям, розповіла, що із загостренням подій на Донбасі і збільшенням потоку біженців з окупованих територій і зони АТО мусульмани вирішили підтримати цих людей: «Дуже багато людей їдуть через Харків, хтось вирішує залишитися тут, хтось - транзитом. Але треба бачити очі переселенців - в них відчуженість і відчай, страх і ледве жевріючі проблиски надії. Люди втратили все - житло, звичний побут, впевненість в завтрашньому дні, багато з них - без будь-яких коштів в буквальному сенсі! І наші мусульманки зрозуміли, що залишатися осторонь від проблем цих людей не можна. Ми звернулися до волонтерів «Станції «Харків» і запропонували свою допомогу».

Як розповіла Світлана, після досвіду зустрічі великої групи донбаських дітей, їх реакції і слів подяки, які зі сльозами на очах вимовляла жінка, що супроводжувала групу, мусульманки вирішили, що і надалі будуть допомагати: «Спочатку здавалося, що приготувати обід на 200 - 300 чоловік - це нереально важко. Але очі бояться - руки роблять. Збираємо продукти, речі, серед братів і сестер оголошуємо про збір коштів - не тільки на їжу, але і на речі першої необхідності - те ж мило, предмети гігієни, миючі засоби... Кожен день хтось із мусульманок за графіком обов'язково робить волонтером, а кожен четверг ми на базі ІКЦ готуємо їжу і привозимо на вокзал. Жодного разу не було такого, щоб хтось з мусульман відмовився виділити хоч якісь гроші або продукти для цього, - розповідає Світлана Путіліна, - пам'ятаю, одного разу була ситуація - з продуктів, крім спецій і м'яса - нічого, а мені потрібно готувати і я вже в легкій паніці. І тут підійшов один хлопець і дізнавшись, у чому справа, тут же з'їздив і привіз цілий мішок крупи».

Оскільки «Станція «Харків» надає допомогу тільки цивільному населенню, волонтери Ісламського культурного центру співпрацюють і з «Південним Постом», зустрічаючи і пригощаючи смачним обідом і військовослужбовців і зігріваючи їх словами підтримки та подяки.

Мусульмани Харкова також надають допомогу і нещодавно відкритому центру для переселенців, збирають кошти для госпіталів і дитячих будинків.

За словами Світлани, ця діяльність допомогла їй і її подругам не тільки відчути себе корисними, не тільки реалізувати прагнення ділитися частинкою душі і серця: «Розуміння того, що ти потрібен людям, допомагає в переоцінці цінностей, щось змінює у ставленні до життя. Коли бачиш, як оживають очі, як змінюється вираз обличчя людини, якій ти поспівчував, простягнув руку допомоги, з якою поговорив, утішив, заспокоїв, вселив надію - це не передати, це треба відчувати! Після цього обов'язок бути милосердним перетворюється на потребу», - говорить вона.

Довідка:

Станція «Харків» - громадська волонтерська ініціатива і однойменний благодійний фонд, створені з метою ефективного надання актуальної допомоги переселенцям із зони АТО, є некомерційною і неполітичною структурою, яка об'єднує і координує зусилля безлічі волонтерів та громадських організацій, що займаються допомогою переселенцям по безлічі напрямків (поселення, гуманітарна допомога, психологічна реабілітація, допомога у працевлаштуванні, інформаційна підтримка, оформлення безкоштовних жд-квитків, медичне, юридичне, соціальне супроводження і т. д.).

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.