Меджліс: мечеть у Щебетовці діє на на законних підставах

Меджліс: мечеть у Щебетовці діє на на законних підставах
07.07.2011
Оцініть статтю: 
(373 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Мечеть мусульманської громади «Отуз» у селищі Щебетовка поблизу Феодосії діє на законних підставах. Про це порталу «Новоросс.info» заявив керівник секретаріату Меджлісу кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

Заява прозвучала у зв'язку з розмовами кримських «козаків» про нібито незаконне розташування мусульманських мечетей поблизу Феодосії.

За словами Заїра Смедляєва, 8 лютого 1997 року відповідно до президентського указу про повернення культових будівель релігійним організаціям на сесії Щебетовської селищної ради було ухвалено рішення про передачу мусульманській громаді «Отуз» (стара назва селища Щебетовка – ред. «Новоросс.info») будівлі недобудованої мечеті 1860 року, яку за радянських часів переобладнали у будинок культури.

При цьому він пояснив, що громада «Отуз» «протягом 14 років не змогла оформити повний пакет дозвільних документів» на земельну ділянку і будівлю мечеті «у зв'язку із частими змінами земельного і містобудівного законодавства».

«За цей час процедура оформлення землі під культові споруди релігійних організацій мінялася три рази. Спочатку землю передавали у постійне користування, потім її почали здавати в оренду. Зараз закон знову змінився, і землю знову почали передавати у постійне користування. Тому я сподіваюся, що найближчим часом громада «Отуз» зможе завершити оформлення повного пакету документів на мечеть і вакуфну землю, повернену місцевим мусульманам у 1997 році», – заявив меджлісовець.

Разом із тим Заїр Смедляєв зазначив, що з труднощами при оформленні правоустановчих документів на культові будівлі й споруди стикаються багато релігійних організацій незалежно від їх конфесійної приналежності.

«Ми чудово знаємо всі ці проблеми й тому не висловлюємося проти храмів, церков, каплиць, які будуються без повного пакету дозвільних документів, а іноді й взагалі без них», – підкреслив голова меджлісовського секретаріату.

За матеріалами «Новоросс.info»

Посилання на тему:

Перепис мечетей без належної документації - черговий крок у боротьбі з «полянами протесту» кримських татар

67 мечетей Криму все ще залишаються юридично не оформленими

Мусульмани Криму стикаються зі значними труднощами при поверненні культових споруд

Кримським мусульманам не дають відновити мечеть Селіма у Феодосії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.