Черговий круглий стіл, що відбувся 5 червня 2012 р., приурочили до дня науки України. Темою минулого в приміщенні Ісламського культурного центру м. Сімферополя(вул. Мокроусова, 7а) став «Взаємовплив культур як чинник міжетнічної і міжконфесійної згоди в Криму».
У ролі голови круглого столу виступив доктор історичних наук, керівник КВ ІС НАН України Олександр Айбабін. У своєму вітальному слові він звернув увагу учасників, що проведення цього підкреслюючого взаємовплив культур заходу в стінах ВАГО «Альраїд» вже стало доброю традицією.
Міжетнічний і міжконфесійний діалог у Криму триває не перший рік. Подібно до насіння, кинутого на благодатний ґрунт, він проростає і дає свої плоди.
Приклад для нащадків у досвіді предків
Доцент ТНУ, кандидат історичних наук Андрій Нікіфоров здійснив історичний екскурс в античну, середньовічну і християно-мусульманськуу фази розвитку півострова. У своїй доповіді «Динаміка „християнсько-мусульманського“ причорноморського геополітичного циклу» він зазначив, що якщо наші історичні предки вживалися один з одним і жили в мирі і злагоді, — ми просто зобов'язані зберегти мир і спокій на нашому півострові.
Цікава доповідь про діалог культур як чинник гармонізації міжетнічних і міжконфесійних відносин у Криму представила доцент кафедри культурології ТНУ ім. Вернадського Зарема Хайредінова. Ця пізнавальна інформація була гармонійно доповнена викладом впливу релігійних приписів на норми світського права з прикладами із життя півострова, представленому доцентом кафедри судової медицини, кандидатом юридичних наук Оксаною Мироновою в її доповіді.
Толерантність була першопочатково закладена в Ісламі
Тема толерантності в Ісламі на цьому круглому столі була розкрита дуже широко і різнобічно. Голова ВАГО «Альраїд» у Криму Алі Мохаммад Таха розповів про проблеми формування толерантності в контексті Мединської Конституції. Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», аспірант кафедри філософії і релігієзнавство Держуніверситету інформатики і штучного інтелекту Саїд Ісмагілов розкрив тему «Іслам у контексті взаємовпливу культур», а доктор історичних наук, професор ТНУ ім. Вернадського Віктор Ганкевич розповів про міжетнічну і міжрелігійну ситуацію у Бахчисараї під час правління Ісмаїла Гаспринського.
Незважаючи на те, що доповіді учасників викладалися тезово і коротко, усі активно брали участь в їх обговоренні. Це дозволяло розглянути підняті питання з різних ракурсів і запропонувати оптимальні вирішення, а також взяти до уваги даний досвід для подальших наукових досліджень.
На завершення заходу керівник ВАГО «Альраїд» привітав усіх дослідників, що брали участь в дискусії, з Днем науки України і вручив їм пам'ятні подарунки.
За підсумками круглого столу передбачається видання збірки наукових робіт.
Власкор.
Посилання на тему:
До дня науки у Криму провели круглий стіл на тему міжетнічних і міжконфесійних відносин
В ІКЦ м. Сімферополя обговорили досвід міжконфесійної злагоди
В Сімферополі обговорять питання міжнаціональної злагоди на півострові
У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта
Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно
Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта