Учасники семінару для батьків дізналися, як заслужити довіру дитини і чому це так важливо

Учасники семінару для батьків дізналися, як заслужити довіру дитини і чому це так важливо
22.06.2011
Оцініть статтю: 
(379 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Дитина, яка зростає в атмосфері відвертості і безпеки, навчається справедливості і довірі.

Важливість особистого прикладу і встановлення особистого контакту і довірчих відносин із дитиною обговорили в суботу, 11 червня, в Ісламському громадському культурному центрі міста Києва учасники семінару для батьків.

Батьки самі повинні слідувати тому, чого навчають

Відкриваючи свою лекцію про ісламське виховання дітей, доктор Ісмаїл Кади висловив жаль із приводу того, що захід відвідали менше людей, ніж спочатку розраховували, - адже тема більш ніж актуальна.

Він також підкреслив, що часто батьки бувають вимогливими до своїх дітей у тому, чого самі не дотримуються. Таким чином вони не прищепляють дітям позитивні якості, але особистим прикладом привчають їх до допустимості лицемірства, чого робити у жодному випадку не можна. Дитина не буде переконаною в обов'язковості утримання від чого-небудь і необхідності виконання чого-небудь, якщо батьки, закликаючи її до цього, самі не втілюють у життя свої заклики.

Виховання дитини починається ще до її народження

Психолог київського слідчого ізолятора Наталія Ковалівська зауважила, що діти, з якими їй в основному доводиться працювати, вже пройшли через сумні прояви недоліків виховних методів своїх батьків, і простіше й краще такого не допустити, ніж виправляти наслідки.

«Дитина – підкреслила вона – є особистістю з першого дня свого життя, і те, як батьки вибудовуватимуть із нею контакт, і взаємодія з перших днів її життя безпосередньо позначаться на характері їх подальших взаємин на все життя».

Тому замислюватися про виховання дітей потрібно не коли вони вже досягли віку сім-десять років і багато можливостей вже упущено – але ще до народження дитини. Це потрібно для того, щоб завчасно сформувати у себе теоретичну базу знань, перевірити отриману інформацію, і вже коли дитина народиться – послідовно і цілеспрямовано застосовувати ці знання на практиці, а не лише тоді починати гарячково і навмання щось шукати і ставити педагогічні експерименти на дитині.

У вихованні підлітків найбільш важливі довірчі відносини

Спеціаліст по роботі з важкими підлітками і підлітковими проблемами, психолог Яніна Омельченко розповіла присутнім про труднощі, з якими стикається дитина, що подорослішала, у підлітковому періоді. Погіршення її поведінки й успішності в цей період є не причиною, а наслідком цього процесу. І те, як поведуть себе батьки у цей складний для неї період, стане визначальним чинником їх подальших відносин і рівня їх довірчості.

Батькам потрібно поставити мету збереження довіри дитини за пріоритетну, щоб дитина завжди знала, що її постараються зрозуміти й підтримають, а також допоможуть вийти зі складних ситуацій. Щоб, коли їй знадобиться допомога або відповіді на важливі питання – вона шукала їх у батьків, а не у випадкових знайомих, або не намагалася за аби яку ціну вирішити ситуацію сама, ще більше її ускладнюючи.

Пані Омельченко обговорила з присутніми проблеми захисту дитини від негативного впливу оточуючого суспільства і те, яким чином пояснити дитині, чому ряд речей, не зважаючи на їх популярність серед однолітків, робити не можна.

Вона порадила батькам вчитися сприймати свою дитину, що досягла підліткового віку, як дорослу, і навчитися з нею розмовляти на відповідному рівні. У результаті дитина довіряє батькам і обговорює з ними всі питання, що хвилюють її, формуючи власну критичну оцінку явищ і подій, що відбуваються навколо неї, і робить свій вибір усвідомлено, а не зі страху бути покараною батьками.

А це – та якість, яка дуже стані їй у нагоді в дорослому житті, формуючи цілісну особистість і утворюючи внутрішній стержень, який захистить її від деформацій під впливом оточення.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Новини

Харківським батькам розповіли, як навчити дітей пишатися своєю приналежністю до Ісламу

У Києві відбудеться семінар на тему виховання дітей у дусі Ісламу

Чим зайнятися нашим дітям на літніх канікулах, підкажуть в Ісламському культурному центрі

У Кримській школі хафізів відбувся семінар для підлітків та їх батьків

Ісламські діячі: Основою духовно-морального виховання молоді повинна бути віра у Всевишнього

Статті

Педагогічний потенціал ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.