Мусульманські медики зі США надають допомогу потерпілим від землетрусу на Гаїті

1
Лікар Набіле Сафдар допомагає потерпілим
27.01.2010
Оцініть статтю: 
(236 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Невдовзі після того як стало відомо про землетрус на Гаїті, лікар Набіле Сафдар без коливань поїхав добровольцем у цю країну, щоб допомагати потерпілим. Член Ісламської Медичної Асоціації Північної Америки (IMANA) лікар з передмістя Вашингтона ввійшов до складу команди медиків, які 16 січня, через чотири дні після землетрусу, прибули на місце катастрофи.

«Перед командою стояло завдання створити на Гаїті клініку, організувати матеріально-технічне забезпечення і вжити заходів безпеки для прибуття наступних груп медиків», - розповідає доктор Сафдар.

Американські мусульманські лікарі привезли з собою необхідне медустаткування і препарати, а також продовольство і установки для очищення води, передає «Іслам для всіх» з посиланням на america.gov.

Перших жертв землетрусу мусульманські медики зі США побачили в одній з лікарень Домініканської Республіки, що межує з Гаїті. У цій маленькій лікарні вони вперше усвідомили все стахіття наслідків природного катаклізму.

«Пацієнти були всюди: у коридорах, у дворі лікарні, у приймальнях, - розповідає Сафдар.- За американськими стандартами ці приміщення занадто малі, вони були переповнені людьми».

Після прибуття у столицю Гаїті Порт-о-Пренс медики розмістилися на спортивній площадці, виділеній для них владою для лікування потерпілих. Робота команди почалася негайно.

«Нам довелося імпровізувати. Стіл для аерохокею ми використали як ліжко, настільний футбол був перероблений на педіатричне ліжко, складні столи служили носилками. Доводилося використовувати все, що під рукою».

Більшість пацієнтів, яких доводилося лікувати команді з п'яти чоловік - а це до ста хворих щодня - мали поранення, отримані у результаті землетрусу. При цьому медичних матеріалів катастрофічно не вистачало не лише в імпровізованій клініці IMANA, але й у всьому Гаїті.

Тому, говорить Сафдар, його колегам доводилося дуже ощадливо витрачати перев'язочні матеріали, знеболювальні засоби й антибіотики, яких вони дуже потребували.

«Однією з проблем, з якою зіткнулася більшість організацій, була відсутність безпечних приміщень, - розповідає керівник першої групи мусульманських медиків зі США лікар Ірфан Галарія. - Ми збиралися відкрити клініку у центрі міста, але через сейсмічну нестабільність у районі ми не могли забезпечити безпеку. Нам довелося влаштуватися в іншому місці, тому до нас не завжди було легко дістатися».

Через невпевненість у тому, що напівзруйновані будівлі встоять перед можливими поштовхами, люди навіть покидали столичні лікарні.

«Люди боялися залишатися навіть в уцілілих будинках і йшли, - говорить Галарія. - За рахунок цього росли наметові містечка, що додавало проблем і хаосу».

Зараз IMANA має п'ять команд по 10-14 медиків у кожній, які готові до виїзду на Гаїті, де вони нестимуть потижневі «вахти». За повідомленням організації, вона не відчуває нестачі мусульманських медиків-добровольців.

«Мені б хотілося знову повернутися сюди, - говорить Сафдар, готуючись до від'їзду на батьківщину. - Я тільки що сказав двом своїм друзям, які мають можливість залишитися на більш довгий строк, що я їм заздрю, хай благословить їх Аллах, тому що вони дійсно виконують роботу, якою задоволений Всевишній».

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Мусульманські організації надають допомогу потерпілим від землетрусу на Гаїті

В Америці відкриваються безкоштовні мусульманські клініки для бідних

Організація американських мусульман збирає кошти на відновлення церков у Малайзії

Американські мусульмани - активні учасники волонтерського руху

Статті

Землетруси: покарання чи знак від Бога?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.