Норвезький суд визнав заборону хіджабу незаконною

1
«Наше суспільство мультикультурне і різноманітне, і поліція також повинна демонструвати цю різноманітність, саме для того, щоб користуватися довірою населення в цілому», - проголошує судове рішення.
24.08.2010
Оцініть статтю: 
(366 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Незаконною визнав у минулу п'ятницю заборону жінкам-поліцейським носити мусульманську головну хустку Суд з питань рівності Норвегії. Розгляд був початий після того, як в 2009 році уряд країни відмовився дозволити поліцейським одягати хіджаб.

Ця заборона суперечить визнаним у Норвегії свободі віросповідання й анти-дискримінаційним законам, позбавляючи цілу категорію жінок доступу до професії охоронця порядку, мовиться у рішенні суду, що не має обов'язкової сили.

«Офіційно поліція повинна бути віддзеркаленням норвезького суспільства в цілому, - проголошує судове рішення. – Наше суспільство мультикультурне і різноманітне, і поліція також повинна демонструвати цю різноманітність, саме для того, щоб користуватися довірою населення в цілому».

Нагадаємо, минулого року, коли мусульманка, що бажала поступити на службу в поліцію, сказала що не хоче знімати хіджаб, ліво-центристський уряд країни спочатку схвалив рішення поліції дозволити своїм службовцям-жінкам покривати голову хусткою з релігійних міркувань.

Проте, дуже швидко правляча коаліція передумала, оскільки дане рішення викликало невдоволення найбільшої серед опозиції крайньо правої Партії прогресу, що звинуватила уряд у потуранні «поступовій ісламізації» країни.

Підтримав правих і Союз поліцейських, який заявив, що форма одягу повинна залишитися нейтральною.

«Дійсно, ісламська хустка дещо применшить нейтральність форми», - визнала в п'ятницю головний суддя Труде Маргрет Хауглі. «Але цією дрібницею можна пожертвувати для забезпечення дотримання принципів рівності і свободи віросповідання», - заявила вона агентству AFP.

Міністерство юстиції, яке теоретично може й проігнорувати рішення Суду з питань рівності, поки ніяк на нього не відреагувало, пише «Sidney Morning Herald».

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Суд відмовив кримській мусульманці у праві фотографуватися на паспорт у хіджабі

Хіджаб повернувся у норвезьку поліцію

У Бундесвері чекають молодих мусульманок

В уніформі британських поліцейських з'явився хіджаб

Суд не задовольнив позов російської мусульманки, звільненої через хіджаб

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.