Палестинська письменниця Шихам Ібрагім, більш відома в арабському світі літератури як Умм Раафат, стала переможницею арабської версії популярного телешоу «Хто хоче стати мільйонером?». Її виграш становив 250 тис. дирхамів (68,5 тис. доларів США), повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу. До цього вона вже написала 4 книги запитань і відповідей до гри «Хто хоче стати мільйонером?», які продаються в багатьох країнах регіону.
52-річна Шихам, яка проживає в Абу-Дабі з 1984 року і є уродженкою Гази та матір'ю 12 дітей, є давнім учасником різних телешоу і знає відповіді на тисячі різних запитань. Запитайте у неї, наприклад, скільки звивин у мозку шовковичного шовкопряда? І вона без запинки дасть правильну відповідь: одинадцять. Її феноменальна пам'ять і участь у різних інтелектуальних вікторинах на ТБ, радіо і в газетах як в ОАЕ, так і в інших арабських країнах фактично дає їй прожиток, який як доповнення до сімейного бюджету дає їй змогу належним чином вивчити своїх дітей. «Освіта - це найкраще, що я можу дати своїм дітям», - упевнена письменниця. Сама Шихам закінчила школу більш як 34 роки тому, а вищої освіти не змогла отримати через те, що її батьки не мали достатніх коштів на це, утримуючи велику сім'ю. Свою мрію про вищу освіту Умм Раафат прагне втілити в дітях. Сьогодні троє її синів мають диплом інженера, четверо дочок - дипломовані фінансисти, а решта дітей ще школярі.
Говорячи про свої дуже широкі знання в різних сферах, переможниця згадує, що все починалося, як звичайне хоббі. Але коли це її захоплення стало приносити гроші, жінка стала розглядати свої знання як джерело доходу і фінансової допомоги чоловіку. Вперше Шихам з'явилася на телебаченні наприкінці 2000 року в одній з популярних програм з серії «питання-відповідь» на Абу-Дабі ТБ, ведучим якого був відомий освітній діяч Шариф аль-Аламі. До цього вона, знаходячись в аудиторії, була постійним «підказувачем» правильних відповідей гравцям, поки один з організаторів шоу не запропонував їй самій стати учасником гри. Шихам обрала собі в суперники самого аль-Аламі, запропонувавши йому парі: він може задавати їй будь-які запитання зі своїх 20 книг, і якщо вона відповість неправильно хоча б на одне з них, то віддасть аль-Аламі подвійну суму грошей, що пропонуються учаснику за кожну правильну відповідь. Після кількох днів напруженої гри Шихам, жодного разу не помилившись, стала переможницею.
Учасники інтелектуальних телевікторин з різних країн, використовуючи можливість «дзвінок другу», досі часто дзвонять до Умм Раафат під час гри з проханням про допомогу, і Шихам ніколи не відмовляє їм. Вона написала 4 книги запитань і відповідей до гри «Хто хоче стати мільйонером?», які продаються в багатьох країнах регіону. Перша книга включала 7,5 тис. питань, наступні поповнилися ще 2,5 і 2,5 тис., а в останню ввійшли 18888 питань і відповідей на них.
Шихам розповідає, що часто, дивлячись телешоу, дивується низькому рівню загальних знань їх учасників. Вона впевнена, що читання - це ключ до знань, і вважає, що роль школи в цьому є значною. «Школи мають з самого початку виховувати і заохочувати любов до книги і читання в дітях. Діти, як губка, вбирають знання і навички, а дорослим людям набагато важче привчити себе до чогось, зокрема, до читання», - говорить письменниця. У її домашній бібліотеці більш як 1 тис. книг із загальних тем, серед яких багато енциклопедій.
За матеріалами УКРІНФОРМ
Посилання на тему:
93-річна жителька ОАЕ претендує на звання найстаршої у світі конкурсантки з читання Корану