У Газі пройшли мітинги, присвячені річниці початку Інтифади

1
На головному мітингу представник ХАМАСу заявив, що воля палестинського народу полягає в опорі окупації під керівництвом ХАМАСу.
06.10.2010
Оцініть статтю: 
(447 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У п'ятницю в Газі відбулися мітинги, організовані рухами ХАМАС та Ісламський Джихад, присвячені десятій річниці початку Другої Інтифади.

На головному мітингу представник ХАМАСу заявив, що воля палестинського народу полягає в опорі окупації під проводом ХАМАСу.

Після закінчення молитов у мечетях демонстранти вийшли на вулиці, де виступали оратори від ХАМАСу, передає «Іслам для всіх» з посиланням на maannews.net.

Річниця відзначається у тривожний для палестинської ідеї час, говорили вони, коли Махмуд Аббас відновив переговори з «Ізраїлем», і цей крок не є легітимним, оскільки президент ПА не представляє весь палестинський народ, який вимагає припинення переговорного процесу.

Аналогічні мітинги відбулися в Хан-Юнісі.

Виступаючи на одному з них, лідер Ісламського Джихаду Мохаммад Аль Хінді (Mohammad Al-Hindi) закликав керівництво ПА вийти з переговорів.

Він заявив, що покровительство США палестино-ізраїльському діалогу пояснюється спробою приховати свою поразку в Іраку та Афганістані.

Друга Інтифада стала результатом розчарувань від невдалих спроб переговорів та провалу саміту в Кемп-Девіді у липні 2000 року.

Поштовхом до повстання послужив провокаційний візит ізраїльського прем'єра Аріеля Шарона (Ariel Sharon) у мечеть Аль-Акса в Єрусалимі 28 вересня 2000 року.

За день до того ізраїльські екстремісти за підтримки армії беззаконно захопили цю мусульманську святиню.

1 жовтня 2000 року ізраїльська поліція застрелила 13 палестинців, після чого серед палестинських жителів та арабських громадян Аль-Кудса почалися масові заворушення, що перекинулися на міста Західного берега і Сектора Газа.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

«Ізраїль» втягує Газу у нову війну

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.