У Сирії зростають масштаби порушень прав людини. У країні триває «реальна війна»

У Сирії зростають масштаби порушень прав людини. У країні триває «реальна війна»
06.07.2012
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

На тлі загострення конфлікту в Сирії зростають масштаби знехтування прав людини армією і повстанцями, повідомив голова комісії з розслідування порушень прав людини в Сирії.

«Регулярно відбуваються серйозні порушення прав людини у контексті все більш широкого застосування військової сили під час боїв, які в окремих регіонах набувають рис внутрішнього озброєного конфлікту», – відмітив Пауло Пінхейро, виступаючи на засіданні Ради ООН з прав людини.

Комісія вважає, що регулярна армія й підтримуючі уряд ополченці несуть відповідальність за вбивство цивільного населення, протизаконні затримання й різні види тортур. Одночасно комісія звинуватила війська опозиції в жорстокості щодо солдатів регулярної армії і тих, хто підозрюється в підтримці влади.

«Реальна війна»

Слідча група вказала на те, що сирійці все частіше стають жертвами через свою релігійну приналежність.

Як повідомили офіційні ЗМІ, у середу вранці озброєні люди прорвалися до будівлі проурядового телеканалу, де застрелили трьох співробітників, що стало одним із найвідчайдушніших замахів на один із державних символів за без малого півтора роки повстання.

Нічна атака на телестудію каналу «аль-Іхбарія», яка розташована в 20 кілометрах від столиці і вже відновила мовлення, а також важкі бої в передмістях Дамаску свідчать про те, що насильство нестримно пересувається у бік столиці.

Як повідомляє Сирійська обсерваторія, що базується у Великобританії, з прав людини, у ніч на вівторок почалися запеклі бої в районі позицій елітних військ Республіканської Гвардії в передмістях Дамаску, Кудсая і Аль-Хама; усього цього дня по всій країні загинули 116 осіб.

У вівторок увечері після 16 місяців антиурядового повстання президент Башар Аль-Асад визнав, що країна знаходиться в «стані реальної війни».

«Коли ми ведемо війну, ми повинні спрямувати всі свої дії та здібності на забезпечення перемоги», – сказав Асад, виступаючи перед новим кабінетом.

Того ж дня США заявили, що «доведений до відчаю» Асад втрачає владу, оскільки бої пересуваються до столиці. Крім того, американці запропонували підтримку союзникові НАТО Туреччині після того, як сирійські війська минулого тижня збили один з її військових літаків.

За словами представника Білого дому, підтвердженням втрати режимом контролю над ситуацією в Сирії є також масова втеча солдатів урядових військ до Йорданії та Туреччини.

НАТО різко засудило Сирію за збитий минулої п'ятниці турецький військовий літак F - 4 «Фантом», тоді як Москва наполягає на тому, що цей інцидент не слід вважати умисним.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.