У Тунісі відмінять заборону на носіння хіджаба

1
За 23-річного правління Бен Алі мешканкам Тунісу заборонялося носити хіджаб у громадських місцях.
25.01.2011
Оцініть статтю: 
(371 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Після багаторічних обмежень на носіння хіджаба і колективні молитви у мечетях, повалення президента Тунісу Бен Алі, що засидівся на своєму посту, обіцяє дати нове життя Ісламу у північноафриканській державі.

«Туніс відроджується після чорної епохи, що проникла у всі політичні і соціальні сфери, а також в область релігійних свобод, - заявив професор Нуріддін Мухтар Ель-Хадемі в інтерв'ю OnIslam.net. - Релігійність – поза сумнівом, ключова риса туніського народу, що істотно ослабла за останні роки».

За 23-річного правління Бен Алі мешканкам Тунісу заборонялося носити хіджаб у громадських місцях; мечеті відкривалися незадовго перед молитвами і закривалися відразу після їх завершення. Віруючим не дозволялося молитися у мечетях в інший час крім обов'язкових молитов.

Аналітики вважають, що падіння режиму Бен Алі спровокує відродження Ісламу у Тунісі. Тепер державні телекомпанії передають в ефірі азан, хадіси Пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллаха). Мечеті нині відкриті постійно.

Тепер, очевидно, будуть усунені й обмеження на хіджаб. Ще в 1981 р. президент Хабіб Бургіба схвалив закон, що забороняє жінкам з'являтися у державних установах у хіджабі. Далі в 80-х і 90-х рр наступний президент Бен Алі посилив обмеження на хіджаб, зокрема, оголосив його ознакою екстремізму і заборонив взагалі.

За матеріалами «Іслам.ру»

Посилання на тему:

Ердоган: Заборона на носіння хіджабу гірша, ніж руйнування священної Кааби

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.