Вчора у віці 63 років пішов з життя відомий мусульманський вчений-богослов, шейх Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф.
Про це повідомляє портал «Іслам для всіх» з посиланням на Ансар.Ru.
Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф був зразком справжнього сучасного мусульманина. Він мав глибокі пізнання в Шаріаті, суспільних науках і величезний життєвий досвід, що давав можливість адекватно ситуації застосовувати норми Ісламу. Шейх досконало володів мистецтвом бути мусульманином - мистецтвом залишатися в рамках норм і приписів Аллага в будь-якій обстановці.
Будучи принциповим і послідовним противником будь-якого радикалізму під ісламськими гаслами, Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф завжди залишався твердий у принципових питаннях. Чесність і найглибші знання - за це його любили і поважали.
Ослаблення, а потім повна відміна політики державного атеїзму стосовно Ісламу в СРСР, було саме його заслугою. У 1989 році Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф представив тодішньому президенту Михайлу Горбачову докладну доповідь про життя і положення мусульман. Після цього політика держави щодо мусульман стала змінюватися на краще. Почали відкриватися мечеті, ісламські навчальні заклади, налагодилося видання духовної літератури, з'явилося те, що було раніше заборонено.
Його називають вчителем вчителів. Під наставництвом шейха отримали релігійну освіту багато з тих, хто сьогодні очолює віруючих в Росії. Багато в чому завдяки йому, в Середній Азії і в Росії не була перервана жива традиція ісламської освіти і вченості. Отримавши знання від попередників, які жили ще до більшовицької революції, він зберіг їх, примножив і передав далі.
Він був і залишається єдиним на пострадянському просторі ісламським богословом зі світовим ім'ям. Якщо говорити про людину, яка могла би очолити мусульман СНД, то мова по праву повинна йти, насамперед, про Мухаммада Садика Мухаммада Юсуфа. До його слова прислухалися президенти, королі, міністри, а також мільйони простих людей на всій земній кулі.
Довідка:
Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф був членом секретаріату Міжнародного союзу мусульманських учених, установчої ради Всесвітньої ісламської ліги, президії Всесвітньої асоціації тасаввуф, генерального секретаріату Всесвітнього народного ісламського керівництва, президії Всесвітньої ради ісламського заклику і т. д. Він був почесним професором цілої низки університетів - у Саудівській Аравії, Йорданії та Пакистані.
У 80-і роки XX століття Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф очолив Духовне управління мусульман Середньої Азії і Казахстану і став народним депутатом радянського парламенту.
Після відходу з поста муфтія Узбекистану в 1993 році він довго жив і працював у різних мусульманських країнах.
Мухаммад Садик Мухаммад Юсуф був автором сотень книг, виступів, проповідей. Він написав тафсір Корану, який включає в себе 22 томи, і тлумачення хадисів, що складається з 39 томів.