Делегація Меджлісу кримськотатарського народу бере участь у Постійному форумі ООН з питань корінних народів

18.04.2018
Оцініть статтю: 
(448 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Делегація Меджлісу кримськотатарського народу бере участь у Постійному форумі ООН з питань корінних народів, який проходить з 16 до 19 квітня у Нью-Йорку.

16 квітня під час брифінгу в штаб-квартирі ООН заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що міжнародне співтовариство має продовжувати чинити тиск на Росію з метою деокупації Криму.

Заява одного з кримськотатарських лідерів цитується в публікації в Twitter Постійного представництва України в ООН:

— Росія перетворила Крим в одну велику в’язницю. Під російською окупацією майбутнього для наших дітей немає. Міжнародне співтовариство має продовжувати чинити тиск на Москву з метою деокупації українського півострова.

У перший день роботи 17-ої сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів делегація Меджлісу кримськотатарського народу також провела сайд-івент «Situation of Human Rights in Crimea» під егідою представництва України в ООН.

Як передає QHA, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор QHA і Радіо Hayat Гаяна Юксель розповіла про проблему свободи слова в Криму і переслідування громадянських журналістів.

— Я говорила не тільки про несвободу слова, але і можливості і важливість щоденного зв’язку зі співвітчизниками в Криму через QHA і Радіо Hayat. Особливу увагу приділила тиску і переслідуванню громадянських журналістів, які залишилися єдиним джерелом об’єктивної інформації з Криму. Дуже коротко встигла позначити ситуацію з висвітленням у ЗМІ так званої реставрації, а насправді руйнування унікального об’єкта кримськотатарської культури — Хан-Сараю, — зазначила вона.

Член Меджлісу додала, що співробітниця телеканалу ATR Ельмаз Асанова також розповіла про те, що ATR продовжує залишатися одним із основних джерел зв’язку з окупованим Кримом.

Юрист Сулейман Мамутов додав, що на анексованому півострові продовжують порушувати права корінного народу Криму, заборонивши діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, який є представницьким органом кримських татар.

 
 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.