Грантові можливості для культурного розвитку корінного народу Криму

Грантові можливості для культурного розвитку корінного народу Криму
ФОТО: пресслужба Меджлісу.
06.02.2023
Оцініть статтю: 
(89 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У межах цьогорічної грантової програми «Культура. Регіони» Український культурний фонд створив лот «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов’я і Причорномор’я».

Лот розроблений у співпраці з Меджлісом кримськотатарського народу та має сприяти збереженню, розвитку та промоції культури Криму, Приазов’я та Причорномор’я, що загрожені через окупацію цих регіонів Росією.

Про грантову програму розповіли на презентації у пресцентрі агентства «Укрінформ» Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, та Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду.

За словами Чубарова, підтримка локальної культури в нинішніх умовах надзвичайно важлива:

— Об’єднавшись тут, на території вільної України, ми маємо докласти максимум зусиль, аби культура, традиції корінних народів Криму та етнічних культур Приазов’я і Причорномор’я були збережені попри тимчасову окупацію цих територій     Росією та намагання знищити там усе. <…> Я вдячний Українському культурному фонду за спільну роботу та всебічну підтримку в цьому напрямку.

Берковський, своєю чергою, зазначив, що культурні зв’язки Криму з материковою Україною нерозривні. Для фонду дуже важливо, щоб це простежувалося й у проєктах, що подаватимуть на розгляд.

— Водночас пріоритетом у межах цього конкурсу для нас є збереження, розвиток і репрезентація культурного різноманіття Приазов’я та Причорномор’я: надазовських греків, турків-месхетинців, урумів, румеїв, їхнього мистецтва або, наприклад, кухні. Хто б ми не були за національністю, ми всі — громадяни України, політичні українці. Ми маємо підтримувати одне одного. Особливо важливо це підкреслювати тепер, коли зазіхають на нашу землю, — заявив виконавчий директор УКФ.

Пріоритет для лота «Культура корінних народів та унікальні етнічні культури Приазов’я і Причорномор’я» — проєктів, що підтримують і популяризують мистецтво корінних народів Криму, розширюють коло мистецьких імен і явищ, а також підтримка заходів зі збереження та оцифрування унікальної культурної спадщини корінних народів Криму, Приазов’я та Причорномор’я, евакуація об’єктів, що залишаються у прифронтових регіонах. 

Докладніше про лот можна дізнатися за посиланням.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.