Київ прийматиме учасників міжнародної конференції «ХХІ Сходознавчі читання Агатангела Кримського»

Київ прийматиме учасників міжнародної конференції «ХХІ Сходознавчі читання Агатангела Кримського»
Київ прийматиме учасників міжнародної конференції «ХХІ Сходознавчі читання Агатангела Кримського»
30.06.2017
Оцініть статтю: 
(496 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Цьогоріч в українській столиці відбудеться міжнародна наукова конференція на честь видатного науковця та викладача, вченого-сходознавця, фольклориста, етнографа та антрополога, професора арабської літератури та історії мусульманського Сходу, філолога, поліглота (що знав 60 мов), поета, перекладача, засновника Всеукраїнської наукової асоціації сходознавства Агатангела Кримського. 21-й потужний науковий форум «Сходознавчі читання Агатангела Кримського» проходитиме в Інституті сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України 17–18 листопада 2017 року.

Уже оприлюднено напрями досліджень, за якими вестиметься робота конференції, названо додаткові заходи, що відбуватимуться в її рамках, та озвучені вимоги до оформлення тез і повідомлень учасників.

Роботу буде організовано за такими напрямами:

— Східні рукописи та пам’ятки східного походження в Україні.

— Історія і культура племен та народів Євразійського степу.

— Крим: історія, культура, сучасність.

— Релігії та філософські вчення Сходу.

— Стародавній Схід.

— Іраністика та індологія.

— Сучасний Схід.

Крім того, в рамках конференції заплановано провести круглий стіл «Формування регіональних та етнокультурних ідентичностей населення Криму та Надазов’я», а також панель «Інтелектуальний потенціал в країнах Азії: історичний та соціокультурний аспекти».

Більш докладно про умови участі та вимоги до матеріалів — на сторінці події в соцмережі Facebook.

Довідково:

Агатангел Юхимович Кримський — один із засновників і перших академіків Української академії наук (УАН), перший її секретар (на цій посаді працював з 1919 по 1929 pоки), очолював історико-філологічний відділ УАН. Був главою Інституту української наукової мови. З його ініціативи у Харкові було засновано Всеукраїнську наукову асоціацію сходознавства.

А. Ю. Кримський — автор понад 1000 публікацій: монографій, підручників, статей. Вагоме місце в доробку вченого посідають праці з арабістики, семітології, тюркології, іраністики. Багато уваги приділяв Агатангел Юхимович проблемам розвитку української літературної мови, фольклористичним та етнографічним дослідженням, зокрема з антропології. Учений був також науковим редактором багатьох словників та збірників.

З перекладів Кримського починається школа художнього перекладу східної поезії в Україні й загалом у Європі. Крім того, він залишив велику художню спадщину (поезії, оповідання, повісті), у якій відчувається увага до відтворення психології персонажів.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.