Релігійні громади Запоріжжя мають спільний план дій

Засідання ради релігійних організацій в Запоріжжі

13 лютого відбулося чергове засідання ради релігійних організацій при голові ОДА, яке провів заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. Мусульман регіону представляв імам мечеті Ісламського культурного центру Запоріжжя пан Мухамед Мамутов. Крім того, у заході взяли участь керівники та представники Запорізької єпархії Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Бердянської єпархії Української Православної церкви, Римсько-Католицької Церкви в Україні, Української Греко-Католицької Церкви, представники мормонської та рідновірських громад, тощо.

За результатами засідання члени ради підписали спільну заяву, в якій закликали громадян усіх віросповідать єднатися у цей буремний час. Але спершу учасники показали силу єднання не словом, але ділом: вони проінформували зібрання про свою благодійну роботу щодо облаштування вимушених переселенців із зони АТО, а також підтримку військових, що служать у цій зоні, та їх родин. Чималу увагу приділили питанню співпраці релігійних організацій та професійних психологів у сфері реабілітації військових, которі повертаються із зони бойових дій, та активізації волонтерського руху загалом.

Що ж до спільної заяви — у ній релігійні діячі з сумом константували, що й досі, через рік після кривавого протистояння на вул. Грушевського та Інститутській, Україна не має спокою через захватницьку політику агресора. Загибель людей, захоплення населених пунктів, постійний поток внутрішніх переселенців, економічна криза — все це вселяє розплач та безнадію у душі людей.

Тому як ніколи важливо, щоби різні релігійні громади продовжували виказувати єдність, взаємоповагу та взаємопідтримку, створюючи умови для утвердження громадянської злагоди та співпраці людей незаледжно від їх світоглядних переконань. Учасники підкреслили, що, попри все, усі проблеми мають вирішуватися виключно у правовому полі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.