Загиблого під Луганськом Шаміля Румигіна поховали на мусульманському кладовищі Дніпра

24.07.2019
Оцініть статтю: 
(191 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

24 липня о 12:30 на мусульманській ділянці Краснопільського кладовища Дніпра відбулося прощання та заупокійна молитва (джаназа) над Шамілем (Семеном) Румигіним 1997 року народження — військовослужбовцем 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, що разом із побратимом Микитою Скітченко загинув уранці 21 липня під містом Щастя Луганської области. Захисники України підірвалися на міні, встановленій диверсантами. 

«Не вважайте мертвими тих, які загинули на шляху Аллага.

Ні, вони живі і отримують наділ у Господа свого»

(Коран, 3: 169)

Шаміля поховали поряд з Ісою Мунаєвим та Аміною Окуєвою. Обряд провів імам ІКЦ Дніпра Едґар Девлікамов, що за життя надавав загиблому духовну підтримку та допомагав богословськими порадами.

У районі ООС протягом 21–22 липня повного припинення вогню не сталося, незважаючи на те, що 18 липня 2019 року представники Тристоронньої контактної групи у Мінську дійшли безстрокової домовленості про припинення вогню з 21 липня.

Зазначалося, що забороняється будь-яке ведення вогню, а також йшлося про те, що за відкриття вогню з обох сторін передбачено відповідальність.

Тож війна на Сході України триває, дії ворога несуть смерть й руйнування, забираючи життя кращих громадян України — її захисників.

Протягом 21 липня ЗСУ понесли втрати — двоє воїнів загинуло, є поранені.

У результаті вибуху солдати Шаміль (Семен) Румигін і Микита Скітченко загинули на місці, отримавши поранення, несумісні з життям.

Про це, висловлюючи співчуття у зв’язку з загибеллю захисників від імені послідовників ісламу, повідомив Муфтій Дховного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов:

«Учора (21 липня — ред), захищаючи наше мирне життя, у районі населеного пункту Щастя загинув прихожанин нашої Дніпровської мусульманської громади, воїн повітряно-десантних сил України Шаміль Румигін. Я знав його особисто, він був дуже щирим, радісним і патріотичним хлопцем. Сам пішов захищати Батьківщину за покликом серця. І поки ми у мирних містах обирали, відпочивали, займалися своїми справами, вони тримали оборону від підступного ворога, що прийшов на нашу землю вбивати найкращих з нас. У нас, мусульман, кажуть у таких випадках: «Воістину ми належимо Аллагові, і до Нього ми повертаємося!». Від імені мусульман України, висловлюю щирі співчуття батькам — Маджидові і Вікторії. Ваш син загинув захищаючи нас всіх, і ми просимо Всевишнього Аллага прийняти його до Раю як мученика! Разом з Шамілем загинув його напарник Микита Скітченко. Тож нехай Господь буде милостивим до нього!»

Мусульмани Дніпра також висловлюють слова співчуття у зв’язку з загибеллю одновірця. Скорботною звісткою поділився імам мечеті ІКЦ м. Дніпро Едгар Девлікамов:

«На сході України мученицьки загинув наш брат-мусульманин, член мусульманської громади, друг, українець з татарським корінням, молодий, енергійний, щирий, добрий, справедливий чоловік Шаміль Румигін. Перед тим, як розпочати службу в армії, він прийшов до мене як до духовного наставника і старшого брата за порадою і благословенням. Він хотів, щоб цей крок у його житті був угодний у першу чергу Всевишньому Аллагові, до задоволення Якого він завжди прагнув у своїх вчинках, про Якого він завжди запитував мене, бажаючи бути грамотним мусульманином. Ми разом визначили для нього правильний намір, такий, який хотів він. І це відповідало букві його віри. Шаміль був незвичайною людиною. Він здобував освіту за двома спеціальностями одночасно. Навіть написав наукову роботу про історичну мечеть нашого міста, не бувши ученим. Він успішно здійснював підприємницьку діяльність, відкрив свій магазин, але не був підприємцем. Він хотів влаштувати своє особисте життя у майбутньому, але так і не познайомився ні з ким. Він часто приходив до мечеті, але не претендував на те, щоб називатися побожною людиною. Напевно, усе це тому, що він умів бути собою і цінував цю рису у собі. І я цінував це у ньому і сподівався на успішне майбутнє цієї людини. Україна втратила гідного сина, мусульмани втратили цінного брата, знайомі — цінного друга. Ти будеш похований поруч з героями України, Ісою й Аміною, такими ж мужніми і справедливими, як ти. «Жодним чином не вважай мертвими тих, які загинули на шляху Аллаха. Ні, вони живі й отримують наділ у Господа свого» (Коран, 3: 169) . Нехай змилується над тобою Всевишній і прийме тебе разом з праведниками, пророками і шахидами. Амінь. Мої щирі співчуття батькові Маджидові і матері Вікторії».

У публікації Ісламського культурного центру Дніпра одновірці також діляться своїми спогадами про загиблого брата:

«Багато хто з нас, мусульман Дніпра і Кам’янського, знали цього творчого, компанійського, енергійного хлопця. Він цікавився історією рідного краю і писав краєзнавчі доповіді. Він допомагав будувати мечеть у Кам’янському. Умів дружити і бути корисним для громади і людей. А ще він був справедливим і щирим. Мабуть, тому і не зміг всидіти у мирному Дніпрі і пішов до війська захищати рідний дім, рідну Україну. Ми, мусульмани, впевнені, що люди, які вийшли на захист інших людей, і віддали своє життя, захищаючи справедливість і свободи, отримають від Всевишнього Творця вищу нагороду. Маємо надію, що наш брат Шаміль отримає її. А ще хочеться сподіватися, що подвиг Шаміля Румигіна не буде марним, не забудеться і буде оцінений українцями незалежно від місця проживання, національності і релігії. Всі ми належимо Аллагові і до Нього повернемось! Нехай Господь дарує тобі Рай».

Про загибель українських воїнів йдеться у Зведенні Міністерства оборони України щодо обстановки у районі проведення операції Об’єднаних сил від 22 липня 2019 року:

«…З глибоким сумом змушений повідомити про те, що вчора внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої, встановленому диверсійно-розвідувальною групою противника, загинули двоє військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, а також бойовим побратимам Героїв. Вічна пам’ять!» — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що ще двох наших воїнів з пораненнями доставлено до одного з медичних закладів для надання необхідної допомоги.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.