Закон України щодо підлеглості та процедури державної реєстрації релігійних організацій підписано Президентом

Закон України щодо підлеглості та процедури державної реєстрації релігійних організацій підписано Президентом
Закон України щодо підлеглості та процедури державної реєстрації релігійних організацій підписано Президентом
30.01.2019
Оцініть статтю: 
(259 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», ухвалений Верховною Радою України 17 січня 2019 року. Інформація про це розміщена на офіційному сайті голови держави.

Закон передбачає механізми, що встановлюватимуть, у який саме спосіб релігійна організація може змінити свою підлеглість діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням).

Закон визначає, що рішення про зміну підлеглості та внесення змін або доповнень до статуту має ухвалюватися загальними зборами релігійної громади та щонайменше двома третинами її складу. Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади.

За Законом, рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін до статуту підлягає реєстрації в порядку, встановленому статтею 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Визначено й перелік документів, які необхідно подати до органу реєстрації для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Прикінцевими положеннями Закону встановлено, що релігійна організація в разі ухвалення рішення щодо зміни своєї підлеглості повідомляє про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а в Автономній Республіці Крим — Раду Міністрів Автономної республіки Крим, що забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.

Закон набирає чинності наступного дня після його публікації.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.