Автор «Музею невинності» Орхан Памук створив ще один музей − справжній

Автор «Музею невинності» Орхан Памук створив ще один музей − справжній
Орхан Памук
05.02.2016
Оцініть статтю: 
(493 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лауреат Нобелівської премії в галузі літератури, турецький письменник Орхан Памук за мотивами свого роману «Музей невинності», який вийшов 7 років тому, створив музей. Зібрання були відкрито в 2012-му році, колекція, яка складається з не так давно придбаних експонатів, зараз виставлена в лондонському Сомерсет Хаусі.

Як повідомляє Euronews, Орхан Памук сказав, що в експозиції музею представлені головним чином артефакти, які належать до часів Стамбулу 70-х і 80-х років.

− Те, що було потрібно для вжитку, для повсякденності, для виживання. Це побут, але це більше і ширше, ніж побут. Це, скоріше, роман, який так чи інакше відбивається в речах, на них часом можна не звертати уваги, але вони і є причина різноманітних життєвих перипетій, − розповів письменник.

«Музей невинності» став першою книгою, яку Памук опублікував після отримання ним Нобелівської премії. Про сам музей була знята документальна стрічка Гранта Роберта Гі.

− Це така довга історія, я ніколи не думав, що вона займе стільки часу, мені сподобався результат, хоча він відняв багато сил. Тому що я написав і діалоги, і авторський текст, − резюмує Орхан Памук.

Фільм вийшов в обмежений прокат в Британії. Виставка буде працювати до 3-го квітня.

Довідка:

Феріт Орхан Памук (Ferit Orhan Pamuk; народ. 07.06.1952 р., Стамбул, Туреччина) − сучасний турецький письменник, лауреат декількох національних і міжнародних літературних премій, зокрема й Нобелівської премії з літератури (2006 р.). Популярний як у Туреччині, так і за її межами, твори письменника перекладені на більш ніж 50 мов.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.