Human Rights Watch звернулася до ОІС у зв'язку з переслідуваннями мусульман у Сіньцзяні

Human Rights Watch звернулася до ОІС у зв'язку з переслідуваннями мусульман у Сіньцзяні
Human Rights Watch звернулася до ОІС у зв'язку з переслідуваннями мусульман у Сіньцзяні
22.01.2020
Оцініть статтю: 
(146 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Виконавчий директор міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch Кеннет Рот представив 14 січня 2020 року «Всесвітню доповідь—2020».

Під час презентації 652-сторінкового документа  пан Рот заявив про масований наступ китайської влади на глобальну систему захисту прав людини.

Виконавчий директор Human Rights Watch з-поміж інших прикладів порушень прав людини виокремив і нехтування китайською владою права на свободу совісті, свободу віросповідань, нагадавши про тиск на послідовників ісламу, і поскаржився, що країни ОІС не квапляться висловлювати осуд щодо тиску Пекіна на китайських мусульман.

«У Китаї, як і в інших країнах, безліч людей хочуть жити вільно і з гідністю, — зазначає Кеннет Рот. — Але на шляху до реалізації цих сподівань стоїть режим Сі Цзіньпіна, який запустив маховик найжорстокіших і тотальних репресій, яких Китай не бачив вже кілька десятиліть... У Сіньцзяні влада розробила жахливу систему тотального стеження для контролю за мільйонами уйгурів й інших мусульман тюркського походження, а близько мільйона осіб утримують у таборах «політичного перевиховання».

На думку Кеннета Рота, захистити світ від лобової атаки Китаю на права людини можна лише за наявності «безпрецедентної відповіді з боку тих сил, яким небайдужі люди і їх права».

«Об'єднавшись, держави зможуть протистояти китайській стратегії «розділяй і володарюй», — зазначає Кеннет Рот. — Наприклад, якщо б Організація ісламського співробітництва висловила свою позицію і засудила гоніння на мусульман у Сіньцзяні так, як вона це зробила щодо переслідувань мусульман-рохинья у М'янмі, Пекіну довелося б звернути увагу на такий демарш».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай вирішив видати священні Коран і Біблію, адаптуючи їх тексти до «соціалістичних цінностей».

Про це йшла мова у матеріалі ALIF-TV «Китай перепише Коран і Біблію на догоду комунізму», розміщеному на відеохостингу YouTube.

Як повідомляють автори матеріалу, «Daily Mail» (друга за обсягом тиражу щоденна газета у Великобританії) пише з посиланням на високопоставленого чиновника КНР, що за задумом влади Піднебесної «у релігійних писаннях не повинно залишитися нічого, що суперечило б переконанням комуністичної партії».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.