Насильство проти жінок — серйозна соціальна проблема: тематична доповідь ОБСЄ

Насильство проти жінок —  серйозна соціальна проблема: тематична доповідь ОБСЄ
Насильство проти жінок — серйозна соціальна проблема: тематична доповідь ОБСЄ
10.03.2019
Оцініть статтю: 
(271 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир відзначається 8 березня. Саме таку назву відповідно до рішення Організації Об’єднаних Націй з 1977 року надано дню, який з 1910 року був відомий як Міжнародний день жінок-робітниць, або день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.

Напередодні цієї дати у Брюсселі Генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер (Thomas Greminger) презентував тематичну доповідь ОБСЄ, у якій йдеться про те, що фізичне і психологічне насильство проти жінок у різних формах і проявах є серйозною соціальною проблемою більшості європейських держав, зокрема країн Південно-Східної і Східної Європи.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у зазначеному вище документі опубліковано результати соціологічного дослідження, під час якого опитано більше 15 тисяч жінок віком від 18 до 74 років у таких країнах, як Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Молдова і Україна.

«Насильство проти жінок і дівчат є порушенням прав людини з далекосяжними наслідками, адже загрожує не лише безпеці і здоров’ю жертв, але й впливає на соціальне здоров’я спільноти і суспільства, у яких вони проживають», — зауважив Гремінгер. На його думку, наведені статистичні дані мають слугувати інструментом вдосконалення національного законодавства зазначених країн, а також повинні стати основою для формування і реалізації державної політики, метою якої є удосконалення системи захисту жертв насильства і запобігання його виникненню.

Дослідження ґрунтується на методології, яка застосовувалася Європейським агентством з фундаментальних прав під час подібного дослідження в країнах ЄС, результати якого були оприлюднені у 2014 році.

Доповідь включає рекомендації для країн ОБСЄ з вирішення зазначеної проблеми і мінімізації рівня гендерного насильства проти жінок.

Повний текст доповіді можна переглянути за посиланням.

Зауважимо, що найбільші порушення прав жінок й акти насильства проти них зафіксовано в країнах, охоплених войною. Зокрема, у ході жорстокої війни, яка розпочалася у березні 2011 року в Сирії, загинуло понад мільйон осіб. 76 тисяч сирійців, зокрема жінок і дітей, про долю яких нічого не відомо, вважаються зниклими безвісти. На сьогоднішній день ув’язнено 13 тис. 581 жінку, 6 тис. 736 з яких і досі зазнають катувань і зґвалтувань у в’язницях щодня. Сирійський режим використовував і продовжує використовувати зґвалтування жінок як зброю. Крім того, досі невідома кількість ув’язнених, що утримуються у закинутих заводах, ангарах тощо, які використовуються як в’язниці. Відомо про арешти вагітних жінок, які народили дітей у місцях ув’язнення. Є інформація про перебування у в’язницях жінок з дітьми. Зафіксовано багато випадків зґвалтувань жінок, які були вимушені народжувати дітей, зачатих від ґвалтівників, у місцях ув’язнення. Про це, нагадаємо, йдеться у зверненні Міжнародного руху «Совість» до всіх небайдужих із закликом про підписання петиції на захист сирійських жінок.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.