Міжнародний рух «Совість», що об'єднує неурядові громадські організації з усього світу (зокрема й українські), а також людей доброї волі без залежності від їхньої релігії, мови, кольору шкіри і статі, закликає всіх небайдужих докласти суспільних, громадських і мирних зусиль заради визволення жінок і дітей, затриманих режимом Асада й ув’язнених під час громадянської війни.
Активісти Міжнародного руху «Совість» закликають приєднатися до підписання петиції, у якій вони сформулювали ряд вимог щодо визволення бранок режиму Асада.
Серед 7000 підписантів — громадські і політичні діячі, активісти неурядових некомерційних організацій, а такожі небайдужі люди з України, Великої Британії, Індонезії, Грузії, Малайзії, Конго, Афганістану, Бразилії, Еквадору й інших.
У Маніфесті руху «Совість» зокрема йдеться про таке: «Усі релігійні й етичні тексти неодноразово попереджають і закликають нас, людство, не воювати, а в разі війни дотримуватися загальнолюдських, моральних і правових норм. Однак попри те, що майже всі держави є сторонами воєнного права, що на сьогодні покладає на нас вимогу дотримуватися виконання міжнародних конвенцій, на територіях, охоплених війною, раз у раз вчиняються нелюдські злочини проти людяності, які виходять за межі логіки й розуму, а ми не можемо ані покарати винних у скоєнні цих злочинів, ані завадити цим жорстоким діям».
У Маніфесті йдеться і про злочини, як вчинені, так і ті, які фіксуються зараз в ході жорстокої війни, яка розпочалася в березні 2011 року в Сирії.
«За час сирійської війни ми стали свідками величезної кількості воєнних злочинів і злочинів проти людства і людяності, спостерігаючи в прямому ефірі за болісними муками дітей, яких було вбито забороненою хімічною і біологічною зброєю, бочковими бомбами. Катування, тортури, зґвалтування, страти, масові вбивства, масові поховання, депортація мільйонів людей і багато інших проявів жорстокості… Війна в Сирії забрала життя понад мільйона осіб. 76 тисяч сирійців, зокрема жінок і дітей, про долю яких взагалі нічого не відомо, вважаються ЗНИКЛИМИ! На сьогоднішній день ув'язнено 13 тис. 581 жінку, 6 тис. 736 з яких і досі зазнають катувань і зґвалтувань у в'язницях щодня. Сирийский режим використовував і продовжує використовувати зґвалтування жінок як зброю. Крім того, досі невідома кількість ув'язнених, що утримуються у закинутих заводах, ангарах тощо, які використовуються як в'язниці. Арештовували вагітних жінок, які згодом народжували дітей у місцях ув'язнення. Жінок забирали з дому й кидали до в’язниць разом з дітьми. Зафіксовано багато випадків зґвалтувань жінок, які були вимушені народжувати дітей, зачатих від ґвалтівників, у місцях ув'язнення».
Незалежна міжнародна сирійська дослідницька комісія ООН відзначає, що зареєстровано лише незначну частину випадків сексуального насильства, що призводить до соціальної стигматизації і травмування.
Міжнародний рух «Совість» прагне привернути увагу до стрімко зростаючої кількості трагічних доль жінок, які вимушено стали втікачками, а також до тих, хто зазнає тортур, катувать, зґвалтувань і страт у в'язницях з початку війни в Сирії. Також організація робить все, щоб досягти визнання й ініціювати звільнення всіх ув'язнених дівчат і жінок, яких піддають мукам за ґратами з початку війни у Сирії, і з цією метою закликає все людство «вжити ефективних заходів для захисту жінок під час воєн».
Крім підписання петиції, йдеться на сайті організації, «Ви можете відстежувати заходи, про які ми будемо повідомляти, а також маєте змогу долучитися до участі в них (безпосередньо, або повідомити про їх проведення особам, які зможуть стати учасниками таких заходів). Ви можете проінформувати своїх друзів і знайомих про зусилля Руху Совісті; про існування ув'язнених сирійських жінок, а також можете розсилати електронні листи з інформацією. У вас є можливість поділитися інформаційними мультимедіа або статтями в соціальних мережах про утримання у полоні сирійських жінок».
У 2018 році Міжнародний рух «Совість» ініціював і провів за участю тисяч жінок-активістів з 55 країн світу (зокрема й України) акцію "Конвой Совісті". Його учасницями стали представниці багатьох різних НПО, жіночих організацій і жінок-прибічниць різних ідей і ідеологій. У рамках триденної акції вони прибули до міста Антакья в прикордонній з Сирією турецьку провінцію Хатай і здійснили пішу ходу до сирійського кордону з єдиною емблемою й гаслом з метою порятунку сирійських ув'язнених жінок і захисту жінок і дітей у воєнний час.
Нагадаємо, активістки Міжнародного руху «Совість», зокрема координатор з питань міжнародного збору коштів Фонду захисту прав і свобод людини і гуманітарної допомоги The Foundation for Human Rights and Freedoms and Humanitarian Relief (ІНН) Налан Дал; американська юрист і правозахисниця сирійського походження (народилася у м.Хомс), член альтернативного уряду Сирії поза межами країни Діма Мусса; президент Асоціації «Матері Сребрениці" Муніра Субашич (Боснія і Герцеговина); журналіст агенства «Анадолу» Мерьем Гьоктеш (Туреччина) відвідали нашу країну у 2018 році. Разом з українськими активістками-мусульманками, членами жіночих організацій «Мар’ям» (Всеукраїнська асоціація «Альраід») і «Ліга мусульманок України» в особі очільниці Ліги Ольги Фриндак, які брали участь у Конвої Совісті, вони мали аудієнцію з Патріархом Філаретом; зустрілися з духовним лідером українських мусульман — Муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» шейхом Саідом Ісмагіловим; провели зустрічі з українськими парламентарями у ВР України; брали участь у скликаній Лігою мусульманок України міжнародному жіночому форумі, а також провели низку зустрічей в Ісламському культурному центрі української столиці.
Читайте за темою:
Жінки 55 країн прибули «конвоєм» до сирійського кордону
Патріарху Філарету активістки запропонували об’єднати зусилля заради захисту прав жінки
Налан Дал: «Коли я щиро захотіла щось зробити для людства — Аллаг благословив мене у цій справі!»
Моє послання сирійським жінкам: будьте хоробрими, ніколи не припиняйте боротьбу! — боснійка-учасниця Конвою совісті
«Сирійських жінок катують і ґвалтують у в’язницях. Ми просто мусили щось робити!» — Налан Дал
Діма Мусса: «Ув’язнені сирійського режиму вмирають знову і знову — і так щодня»
Муніра Субашич: «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»