В Новій Зеландії хіджаб став елементом уніформи поліції

©ВВС: Поліція Нової Зеландії сподівається, що запровадження хіджабу як елеименту форми  спонукає до служби  більше мусульманських жінок
©ВВС: Поліція Нової Зеландії сподівається, що запровадження хіджабу як елеименту форми спонукає до служби більше мусульманських жінок
19.11.2020
Оцініть статтю: 
(19 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Поліція Нової Зеландії офіційно запровадила хіджаб в офіційну форму, щоб заохотити більше жінок-мусульманок до служби в правоохоронних органах. 

Про це повідомляє ВВС з посиланням на прес-секретаря поліції Нової Зеландії,  який заявив, що в такий спосіб в країні  прагнуть створити "всеохоплюючу" службу, що відображає "різноманітну громаду країни".

Повідомляється також, що робота з розробки хіджабу для поліцейської форми розпочалася наприкінці 2018 року у відповідь на запит співробітників поліції.

Констебль Зіна Алі  (Zeena Ali)  стала першим офіцером поліції, яка вбралася в офіційний хіджаб. До того ж жінка була не лише  однією з перших, яка, будучи новобранцем, зверталася до командування з проханням визнати хіджаб частиною уніформи, а й брала участь в процесі розробки форменого хіджабу.

Констебль Зіна  Алі народилася на Фіджі і переїхала до Нової Зеландії в дитинстві. Як жінка  заявила в коментарі виданню  New Zealand Herald, вона  вирішила пов'язати свою професію зі службою  в поліції після теракту в Крайстчерчі.

"Я зрозуміла, що в поліції потрібно більше мусульманських жінок, щоб їхати і підтримувати людей", - сказала вона національному щоденному виданню.

"Це чудово, коли я можу вийти в хіджабі,  як в частині своєї форми поліції Нової Зеландії", - додала вона. 

"Я думаю, що, побачивши це, більше мусульманських жінок також захочуть приєднатися".

Інші правоохоронні структури в Сполученому Королівстві Великої Британії, Північної Ірландії та 15-ти країн Співдружності націй - зокрема, столична поліція в Лондоні та поліція Шотландії, пропонують варіант єдиного хіджабу.  

В Австралії поліцейська Маха Суккар з поліції Вікторії почала першою  носити  хіджаб, як елемент уніформи,  у 2004 році. 

У Великобританії столична поліція Лондона затвердила єдиний хіджаб у 2006 році.  

Як повідомлялось в серпні 2016 року, поліція Шотландії оголосила, що жінки з мусульманських громад тепер можуть носити хіджаб як частину своєї форми.- тоді це також пояснювалось прагненням  заохотити мусульманських жінок до служби в силах поліції. Як тоді підкреслювалося, співробітники та співробітниці  поліції завжди мали можливість носити релігійні головні убори, але це було офіційне підтвердження  використання хіджабу в якості елемента уніформи жінок-правоохоронців. Тоді від керівництва поліцією лунали заяви,  що поліція повинна бути представником громад, яким вона служить.

Цей крок відбувся через 10 років після того, як столична поліція в Лондоні затвердила єдиний хіджаб.

Нагадаємо, Нова Зеландія -  суверенна острівна держава у південно-західній частині Тихого океану, на чолі держави стоїть  Єлизавета II -  королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та 15-ти країн Співдружності націй — Канади, Австралії, Нової Зеландії, Ямайки, Барбадосу, Багамських Островів, Гренади, Папуа Нової Гвінеї, Соломонових Островів, Тувалу, Сент-Люсії, Сент-Вінсенту і Гренадин, Антигуа і Барбуди, Белізу, Сент-Кіттсу і Невісу. У всіх цих країнах, окрім Сполученого Королівства, її представляють генерал-губернатори, що призначаються нею.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.