В Новій Зеландії хіджаб став елементом уніформи поліції

©ВВС: Поліція Нової Зеландії сподівається, що запровадження хіджабу як елеименту форми  спонукає до служби  більше мусульманських жінок
©ВВС: Поліція Нової Зеландії сподівається, що запровадження хіджабу як елеименту форми спонукає до служби більше мусульманських жінок
19.11.2020
Оцініть статтю: 
(169 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Поліція Нової Зеландії офіційно запровадила хіджаб в офіційну форму, щоб заохотити жінок-мусульманок до служби в правоохоронних органах.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на прес-секретаря поліції Нової Зеландії, який заявив, що в такий спосіб у країні прагнуть створити «всеохоплюючу» службу, що відображає «різноманітну громаду країни».

Повідомляється також, що робота з розробки хіджабу для поліцейської форми розпочалася наприкінці 2018 року у відповідь на запит співробітників поліції.

Констебль Зіна Алі (Zeena Ali) стала першим офіцером поліції, яка одягла офіційний хіджаб. До того ж жінка була не лише однією з перших новобранців, які зверталися до командування з проханням визнати хіджаб частиною уніформи, а й брала участь у процесі розробки форменого хіджабу.

Констебль Зіна Алі народилася на Фіджі і переїхала до Нової Зеландії в дитинстві.

Як жінка заявила в коментарі виданню «New Zealand Herald», рішення про вибір професії (служба в поліції) вона прийняла після теракту в Крайстчерчі.

«Я зрозуміла, що в поліції є потреба у більшій кількості мусульманських жінок, які підтримуватимуть людей», — сказала жінка-поліцейський національному щоденному виданню.

«Чудово, що я можу вийти в хіджабі, який є елементом форми поліції Нової Зеландії», — зазначила Зіна.

Зіна Алі вважає, що таке нововведення спонукатиме мусульманських жінок до вибору цієї професії і буде мотивувати до служби в поліції.

Інші правоохоронні структури в Сполученому Королівстві Великої Британії, Північної Ірландії і 15-ти країн Співдружності націй, зокрема столична поліція в Лондоні і поліція Шотландії пропонують варіант єдиного хіджабу.

В Австралії співробітниця поліції Маха Суккар започаткувала носіння хіджабу як елемента уніформи у 2004 році.

У Великобританії столична поліція Лондона затвердила єдиний хіджаб у 2006 році.

Як повідомлялось у серпні 2016 року, поліція Шотландії оголосила, що хіджаб є елементом форми жінок з мусульманських громад. Тоді це також пояснювалось прагненням заохотити мусульманських жінок до служби в силах поліції.

Як тоді зазначалося, співробітники і співробітниці поліції завжди мали можливість носити релігійні головні убори, але це було офіційне підтвердження використання хіджабу як елемента уніформи жінок-правоохоронців.

Тоді керівництво поліції заявляло, що поліція повинна бути представником громад, яким вона служить.

Цей крок відбувся через 10 років після того, як столична поліція в Лондоні затвердила єдиний хіджаб.

Нагадаємо, Нова Зеландія — суверенна острівна держава у південно-західній частині Тихого океану.

На чолі держави — Єлизавета II, королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії і 15-ти країн Співдружності націй — Канади, Австралії, Нової Зеландії, Ямайки, Барбадосу, Багамських Островів, Гренади, Папуа Нової Гвінеї, Соломонових Островів, Тувалу, Сент-Люсії, Сент-Вінсенту і Гренадин, Антигуа і Барбуди, Белізу, Сент-Кіттсу і Невісу.

У всіх цих країнах, окрім Сполученого Королівства, її представляють генерал-губернатори, що призначаються нею.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.