Моє послання сирійським жінкам: будьте хоробрими, ніколи не припиняйте боротьбу! — боснійка-учасниця Конвою совісті

11.03.2018
Оцініть статтю: 
(580 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Боснійки мобілізувалися, щоб приєднатися до «Конвою совісті», організованого жінками-активістами Туреччини на знак протесту проти порушень прав людини щодо сирійських жінок.

Як передає Агентство Анадолу, в акції взяли участь близько 200 боснійських жінок з Сараєво.

Міжнародний «Конвой совісті» зібрав жінок більше 50 національностей в 55 автобусах. Він проїхав із зупинками в турецьких містах Ізміт, Стамбул, Анкара та Адана, а 8 березня, у Всесвітній жіночий день, прибув у провінцію Хатай, що межує з Сирією.

Шехі Абдурахманович, яка втратила чоловіка у Сребрениці під час різанини 1995 року, розповіла Анадолу, що такою акцією вони хотіли щось зробити для сирійських жінок, щоб всі змогли краще зрозуміти їхній біль.

«Найважливіше повідомлення, яке я маю для цих жінок — залишайтеся сильними, адже ви є свідками цього, ви будете голосом і заради справедливості вам доведеться боротися за мир, ось чому ви повинні бути сильними, — заявила активістка. — Той самий біль у Сребрениці».

Нагадаємо, в липні 1995 року близько 8000 боснійських мусульман чоловіків і хлопчиків були вбиті в результаті атаки сил боснійських сербів на район, оголошений ООН «безпечним», незважаючи на присутність голландських військ-міжнародних миротворців.

Як повідомляється, в тюрмах сирійського режиму тортурам, зґвалтуванням та нелюдському поводженню, за офіційними даними, піддавалися більше 13 500 жінок, але фактична кількість, безумовно, набагато більша. Нині понад 6700 жінок (більше 400 з них — молоді дівчатка) все ще знаходяться у цих в’язницях, додано в заяві.

«Ми відчули такий самий біль у Сребрениці, але наша відповідальність була набагато більшою, оскільки ми боролися за справедливість. Не тільки для сирійців, а й для жінок, які пережили Сребреницю, заявляємо, що ніхто в цьому світі не повинен був коли-небудь відчути те, що пережили ми», — зазначила Абдурахманович, додавши, що прагнення до правосуддя є однією з найважливіших речей.

Гурдіч Раміза, яка втратила 38 членів сім’ї, зокрема чоловіка і двох синів, в результаті різанини в Сребрениці, сказала, що для неї дуже важливо бути частиною Конвою совісті:

«Моє послання сирійським жінкам: будьте хоробрими, ніколи не припиняйте боротьбу! Ми зіткнулися з таким самим болем, як ви сьогодні. Нехай благословить Аллаг сирійських жінок, я молюся, щоб вони вислизнули з пекла».

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.