Правозахисники мають «незаперечні докази» етнічних чисток у М’янмі

Правозахисники мають «незаперечні докази» етнічних чисток у М’янмі
Біженців рогінджа в Бангладеш перевозять вантажівкою до тимчасового табору для біженців, 2 вересня 2017 року
15.09.2017
Оцініть статтю: 
(422 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявляє, що має «незаперечні докази» здійснення силами безпеки М’янми та незаконними групами «організованої кампанії систематичних підпалів», спрямованих проти десятків сіл, де жили представники етнорелігійної мусульманської меншини рогінджа. Ця кампанія, як уважають правозахисники, має всі ознаки етнічної чистки.

«Сили безпеки М’янми здійснюють підпали в північному штаті Ракхайн із метою витіснити рогінджа з М’янми. Жодних сумнівів, це — етнічні чистки», — заявила директор з міжнародного врегулювання кризових ситуацій Amnesty International Тірана Хасан.

Правозахисники кажуть, що їхні докази містять аналіз даних про виявлені пожежі, супутникові зображення, фотографії та відеоролики з місця подій, а також інтерв’ю з десятками свідків у самій М’янмі та в сусідній Бангладеш.

За останніми даними ООН, близько 400 тисяч рогінджа вже втекли з М’янми до Бангладеш через спалах насильства наприкінці минулого місяця, що призвело до гуманітарної катастрофи в цій країні.

Також вимушеними переселенцями стали десятки тисяч представників інших національностей, передусім ракхайнців, здебільшого буддистів за вірою.

Джерело: Крим. Реалії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.