У Стамбульському університеті відкрито спеціальність «Українська мова та література»

29.03.2018
Оцініть статтю: 
(578 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

В університеті Стамбулу відбулись урочистості з нагоди відкриття спеціальності «Українська мова та література».

Захід відвідали губернатор Басип Шахін, міністр освіти Туреччини Ісмет Їлмаз, керівник університету професор Єкта Сарач, інші високопосадовці та представники турецької наукової спільноти, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Андрій Сибіга і міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

— Вперше студенти Туреччини отримали можливість у межах вищої освіти не просто вивчати українську мову, а й глибше зануритися в нашу культуру. Відкриття спеціальності відбулося дуже урочисто, за участі міністра народної освіти та голови Ради вищої освіти Туреччини, — написала Лілія Гриневич у своєму дописі у соцмережі Facebook.

Як зазначила чиновниця, це стало також хорошою нагодою провести переговори з міністром народної освіти Ісметом Їлмазом:

— Говорили про розвиток наукових парків, електронних підручників, програми подвійних дипломів та розвиток академічної мобільності. Домовились провести безкоштовні літні курси з української мови для студентів, які вивчають українську мову в Туреччині. Попередньо такі літні курси можуть стартувати вже цього року на базі українських вишів. Окрім цього, домовилися про співпрацю для вдосконалення систем забезпечення якості вищої освіти.

Стамбульський університет — провідний вищий навчальний заклад Стамбула і Туреччини, найстаріший університет країни. Основні корпуси університету розташовані в старій частині міста, між мечеттю Беязіт та мечеттю Сулейманіє. Зараз в університеті та його філіях навчається понад 76 тис. студентів, викладацький склад налічує понад 2 тис. професорів.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.