В Айя-Софії з’явився аудіогід українською мовою

В Айя-Софії з’явився аудіогід українською мовою
©️Гид по Турции: В Айя-Софії з’явиться аудіогід українською
В Айя-Софії з’явився аудіогід українською мовою
©️Гид по Турции: В Айя-Софії з’явиться аудіогід українською
В Айя-Софії з’явився аудіогід українською мовою
В Айя-Софії з’явився аудіогід українською мовою
30.01.2019
Оцініть статтю: 
(268 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У 1985 році Айя-Софія, одна з найвеличніших пам’яток візантійської архітектури, що збереглись донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії й один із символів сучасного Стамбулу була занесена до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО і названа «восьмим чудом світу». Тож не дивно, що Айя-Софія є одним із найвідвідуваніших місць Туреччини. Адже люди з різних куточків світу, які приїжджають до цієї країни чи то з туристичною метою, чи у справах, обов’язково намагаються побувати тут. І ось тепер у цій пам’ятці історії й архітектури з’явиться аудіогід українською мовою.

Про це з посиланням на слова посла України в Турецькій Республіці Андрія Сибіги повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У Стамбулі домовилися про встановлення аудіогіда українською мовою у Святій Софії, оскільки це відоме й одне з найпопулярніших туристичних місць країни. Це наша гідність», — повідомив Сибіга.

Також очільник українського диппредставництва в Стамбулі розповів про те, що силами українських дипломатів було уточнено напис в усипальниці Роксолани у Стамбулі: «Раніше на табличці було вказано, що Роксолана з Росії, тепер цей напис змінено. На перший погляд це може здаватися не таким важливим, але пам’ятку відвідують десятки тисяч туристів, у пам’яті яких закарбується, що Роксолана Хюррем походить з Росії, але ж це не так», — розповів дипломат.

Як відомо, чисельність туристів з України до Туреччини щороку зростає. У 2016 році Туреччину відвідали 1 млн 50 тисяч туристів з України, у 2017 — 1 млн 250 тисяч, у 2018 році — майже 1 млн 400 тисяч.

Довідка: Айя-Софія (грец. Αγία Σοφία, повна назва грец. Ιερός Ναός της του Θεού Σοφίας; тур. Ayasofya), також відома як Софійський собор, розташований в історичному центрі міста в районі Султанахмет і діє як музей. За часів Візантійської імперії собор перебував у центрі Константинополя поруч із імператорським палацем, на місці якого тепер стоїть Блакитна мечеть. Майже тисячу років Собор святої Софії залишався символом християнства. Остання літургія в ньому розпочалася ввечері 28 травня 1453 року. У 1453 році Мехмед ІІ наказав перетворити собор на мечеть шляхом прибудування чотирьох мінаретів. Так він перетворився на Мечеть Ая-Софія. При цьому мусульманам довелося внести деякі зміни, оскільки будівельники зорієнтували собор за християнською традицією — вівтарем на схід. Османи ж перемістили міхраб у південно-східний кут собору — у напрямі до Мекки. Через цю зміну в Ая-Софії під час молитви мусульмани були вимушені розташовуватися під кутом відносно будівлі. У 1935 році засновник сучасної Турецької держави Мустафа Кемаль Ататюрк розпорядився про перетворення Святої Софії на музей.

Висота Софійського собору — 55 метрів, діаметр бані — 31 метр. Понад тисячу років Софійський собор у Константинополі був найбільшим храмом у християнському світі — до будівництва Собору Святого Петра в Римі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.