Законопроєкт, що обмежує практично всі аспекти життя мусульман у Франції, схвалений спецкомісією Національних зборів

29.01.2021
Оцініть статтю: 
(98 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Спецкомісія Національних зборів (нижня палата парламенту Франції) схвалила розроблений за ініціативою президента країни Еммануеля Макрона законопроєкт «Про забезпечення поваги до принципів республіки», що спочатку мав назву «Боротьба з ісламістським сепаратизмом».

Вперше французькій громадськості про законопроєкт стало відомо 2 жовтня 2020 року.

Як зазначив глава МВС Франції Жеральд Дарманен у своєму записі у Twitter, документ «спрямований на закріплення принципів республіки».

«Законопроєкт, спрямований на закріплення принципів республіки, отримав широке визнання спеціальної комісії. Ми створюємо закон для майбутнього, а не тільки для вирішення сьогоднішніх завдань, з єдиною метою: захистити цінності республіки! Ми створюємо закон на майбутнє не тільки для того, щоб протистояти сьогоднішнім викликам, але і для захисту республіканських цінностей», — зазначив міністр.

Дарманен привернув увагу до загрози посилення впливу в країні ультраправих і ультралівих угруповань.

Очікується, що законопроєкт буде винесений на обговорення у Національних зборах у лютому.

Як зазначає агентство «Анадолу», яке також повідомило про схвалення спецкомісією нацзборів неоднозначного законопроєкту, що документ зазнав критики через спрямованість на мусульманську громаду у Франції. Згідно з проєктом, накладаються обмеження майже на всі аспекти життя мусульман у країні.

Документ передбачає втручання у діяльність мечетей і асоціацій, що відповідають за управління цими мечетями, а також контроль над фінансуванням асоціацій і НПО, що належать мусульманам.

Новий законопроєкт також забороняє мусульманським сім'ям давати своїм дітям освіту вдома, а пацієнтам — вибирати лікарів за статевою, релігійною чи іншими ознаками.

Крім того, законопроєкт вимагає «світської освіти» для всіх державних службовців.

Глава МВС Франції Жеральд Дарманен ще в одній своїй публікації у Twitter пропонує користувачам ознайомитися з відеозаписом його інтерв'ю про сепаратизм, яке він дав у рамках Європейського саміту з ісламістської радикалізації і терористичної загрози.

Інтерв'ю у міністра брав журналіст правої газети Ів Треард «Фігаро»: Entretien avec Yves Threard sur le séparatisme.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.