Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Справжня причина виселення кримських татар - підготовка до війни з Туреччиною, - український історик

Справжня причина виселення кримських татар - підготовка до війни з Туреччиною, - український історик

15.12.2015

Лекцію, присвячену розвінчанню міфів про «російський Крим», в одному із залів Національного музею історії України ввечері 12 грудня прочитав кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Громенко. На заході для обговорення історії півострова і розібрання стереотипних суджень зібралося більше 50 осіб.

Як повідомляє кореспондент Крим. Реаліі, першу частину лекції «Крим наш: міфи про російський Крим» Сергій Громенко присвятив розкриттю міфу про те, що півострів є «исконно русской землей». Зокрема, автор представив аналіз статистики за етнічним складом населення Криму в період з 1783 по 2014 рік. За наведеними даними, російське населення стало кількісно перевищувати кримськотатарське тільки після 1917 року. Кандидат історичних наук розповів про те, що за багатовікову історію півострова росіяни контролювали цю землю лише 171 рік.

Також лектор навів своє бачення справжньої причини депортації кримських татар:

− Справжня причина виселення кримських татар в тому, що Сталін готувався до війни з Туреччиною, − розповів Сергій Громенко, − Тому з Кавказу були депортовані тюркські мусульманські народи, з Криму − кримські татари. Крим і Кавказ повинні були стати двома головними театрами бойових дій. І в 1944 році ця війна мало не почалася, але потім була війна з Японією, а коли в другій половині 40-х років повернулися до ідеї воювати з Туреччиною, ця країна вже вступила в НАТО, і флот США охороняв її береги. Так воєнні дії з Туреччиною і не почалися, але тили були зачищені.

Лекція-дискусія пройшла в рамках проекту Відкрита школа історії. Це спільний громадський проект від ГО Патріотичні ініціативи та інтернет-порталу Likбез. Історичний Фронт. Партнери проекту − Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам’яті, Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, Національний музей історії України. Проект проходить за підтримки Адміністрації Президента України.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової російської окупації Криму 20 лютого 2014. Країни Заходу не визнають приєднання Криму до Росії і називають це анексією. Росія заперечує окупацію півострова і заявляє, що відновила «історичну справедливість».

Теги: 
анексований Крим
КНУ
Національний музей історії України
кримські татари
агресія Росії
депортація

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/spravzhnya-prychyna-vyselennya-krymskyh-tatar-pidgotovka-do-viyny-z-turechchynoyu