Справжня причина виселення кримських татар - підготовка до війни з Туреччиною, - український історик

Першу частину лекції «Крим наш: міфи про російський Крим» Сергій Громенко присвятив розкриттю міфу про те, що півострів є «исконно русской землей»
Лектор навів своє бачення справжньої причини депортації кримських татар
Лекція-дискусія пройшла в рамках проекту Відкрита школа історії
15.12.2015
Оцініть статтю: 
(339 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лекцію, присвячену розвінчанню міфів про «російський Крим», в одному із залів Національного музею історії України ввечері 12 грудня прочитав кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Громенко. На заході для обговорення історії півострова і розібрання стереотипних суджень зібралося більше 50 осіб.

Як повідомляє кореспондент Крим. Реаліі, першу частину лекції «Крим наш: міфи про російський Крим» Сергій Громенко присвятив розкриттю міфу про те, що півострів є «исконно русской землей». Зокрема, автор представив аналіз статистики за етнічним складом населення Криму в період з 1783 по 2014 рік. За наведеними даними, російське населення стало кількісно перевищувати кримськотатарське тільки після 1917 року. Кандидат історичних наук розповів про те, що за багатовікову історію півострова росіяни контролювали цю землю лише 171 рік.

Також лектор навів своє бачення справжньої причини депортації кримських татар:

− Справжня причина виселення кримських татар в тому, що Сталін готувався до війни з Туреччиною, − розповів Сергій Громенко, − Тому з Кавказу були депортовані тюркські мусульманські народи, з Криму − кримські татари. Крим і Кавказ повинні були стати двома головними театрами бойових дій. І в 1944 році ця війна мало не почалася, але потім була війна з Японією, а коли в другій половині 40-х років повернулися до ідеї воювати з Туреччиною, ця країна вже вступила в НАТО, і флот США охороняв її береги. Так воєнні дії з Туреччиною і не почалися, але тили були зачищені.

Лекція-дискусія пройшла в рамках проекту Відкрита школа історії. Це спільний громадський проект від ГО Патріотичні ініціативи та інтернет-порталу Likбез. Історичний Фронт. Партнери проекту − Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам’яті, Історичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка, Національний музей історії України. Проект проходить за підтримки Адміністрації Президента України.

Нагадаємо, Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової російської окупації Криму 20 лютого 2014. Країни Заходу не визнають приєднання Криму до Росії і називають це анексією. Росія заперечує окупацію півострова і заявляє, що відновила «історичну справедливість».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.