Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Таврійський університет відзначив свій ювілей

Таврійський університет відзначив свій ювілей

Таврійський університет відзначив свій ювілей
Таврійський університет відзначив свій ювілей
Таврійський університет відзначив свій ювілей
18.10.2018

14 жовтня найстаріший виш Криму — Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського — відзначав своє сторіччя. Але робив він це в Києві, куди переїхав після російської анексії українського півострова. У приміщеннях ТНУ в Сімферополі російські чиновники створили Кримський федеральний університет, який теж претендує на святкування столітнього ювілею.

Про це в студії Радіо Крим. Реалії розповів ректор Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Володимир Казарін.

— Таврійського національного університету імені Вернадського в Криму просто юридично не існує. Залишки нашого університету, що знаходяться в Криму, становлять усього близько 8 тис. осіб — при тому, що раніше склад викладачів, співробітників і студентів був близько 23 тис. У цілому КФУ на момент створення налічував 76 тис., сьогодні — менше 30 тис. осіб. Можемо констатувати падіння колективу до 50 тис. осіб. А ми в Києві за два з половиною роки з першої групи у 18 чоловік, які переїхали, сьогодні виросли до 5 тис. Крім того, потік студентів, що переводяться до нас, і прийом абітурієнтів теж росте щороку. Тому, звичайно, справжньому Таврійському університету в Києві пощастило більше: по-перше, він на вільній землі; по-друге, йому відкриті всі форми міжнародного співробітництва; нарешті, студенти отримують диплом, який визнається в усіх країнах світу. Я співчуваю студентам в Криму, тому що вони отримують папірець, який визнається тільки в Росії і навіть у багатьох регіонах РФ викликає настороженість.

Сьогодні ТНУ проводить наукову та освітню роботу не тільки в Києві, а має філії в Луцьку і Кропивницькому.

— І наші наукові бази розкидані по всій Україні. Ми — університет, що постійно розширюється, на відміну від кримського, який стискується, як шагренева шкіра. У нас в складі Коледж міського господарства, і тепер і кримчани, і донбаські діти можуть вступати туди після 9 класу без ЗНО, а потім мають право або піти працювати, або відразу йти в університет на 2–3 курс. Ми взяли до свого складу як інститут Академію муніципального управління. І, нарешті, минулого тижня в Міністерстві освіти і науки закінчилося підписання документів про прийняття до складу університету донецької Академії мистецтв ім. Прокоф’єва. І ще похвалюся: у результаті майже річної роботи Міністерство підписало наказ про заснування Наукового парку Таврійського університету. Ми починаємо оформлення 80 га землі в Київській області. Сенс існування такого парку: все, що винаходимо, ми повинні довести до промислового зразка.

Як розповів Володимир Казарін, цього року через центри «Крим — Україна», через коледж і кампанію переведення кримчан з інших вишів в університет зарахували близько 400 осіб, близько половини з яких — діти з окупованих територій Донбасу.

— Ми бачимо своє завдання в тому, щоб допомагати дітям з усіх окупованих територій. Зокрема, відкриваємо дорогу до музичної академії студентам з Сімферопольського музичного училища ім. Чайковського. Вони закінчили його й отримали папірець, який навіть в Криму не визнається! Тому багато хто з них піде хоча б на півтора-дворічне перенавчання, щоб отримати український диплом, щоб почати свою музичну кар’єру не тільки в Україні, але і в світі. Ще одне завдання — розвивати дистанційне навчання кримчан, які з різних причин не можуть виїхати.

 

Теги: 
Таврійський університет
Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського
Володимир Казарін
найстаріший виш Криму
сторіччя

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/tavriyskyy-universytet-vidznachyv-sviy-yuviley