Таврійський університет відзначив свій ювілей

Таврійський університет відзначив свій ювілей
©️Крым.Реалии
Таврійський університет відзначив свій ювілей
©️Крым.Реалии
Таврійський університет відзначив свій ювілей
©️Крым.Реалии
Таврійський університет відзначив свій ювілей
Таврійський університет відзначив свій ювілей
Таврійський університет відзначив свій ювілей

14 жовтня найстаріший виш Криму — Таврійський національний університет імені В. І. Вернадського — відзначав своє сторіччя. Але робив він це в Києві, куди переїхав після російської анексії українського півострова. У приміщеннях ТНУ в Сімферополі російські чиновники створили Кримський федеральний університет, який теж претендує на святкування столітнього ювілею.

Про це в студії Радіо Крим. Реалії розповів ректор Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Володимир Казарін.

— Таврійського національного університету імені Вернадського в Криму просто юридично не існує. Залишки нашого університету, що знаходяться в Криму, становлять усього близько 8 тис. осіб — при тому, що раніше склад викладачів, співробітників і студентів був близько 23 тис. У цілому КФУ на момент створення налічував 76 тис., сьогодні — менше 30 тис. осіб. Можемо констатувати падіння колективу до 50 тис. осіб. А ми в Києві за два з половиною роки з першої групи у 18 чоловік, які переїхали, сьогодні виросли до 5 тис. Крім того, потік студентів, що переводяться до нас, і прийом абітурієнтів теж росте щороку. Тому, звичайно, справжньому Таврійському університету в Києві пощастило більше: по-перше, він на вільній землі; по-друге, йому відкриті всі форми міжнародного співробітництва; нарешті, студенти отримують диплом, який визнається в усіх країнах світу. Я співчуваю студентам в Криму, тому що вони отримують папірець, який визнається тільки в Росії і навіть у багатьох регіонах РФ викликає настороженість.

Сьогодні ТНУ проводить наукову та освітню роботу не тільки в Києві, а має філії в Луцьку і Кропивницькому.

— І наші наукові бази розкидані по всій Україні. Ми — університет, що постійно розширюється, на відміну від кримського, який стискується, як шагренева шкіра. У нас в складі Коледж міського господарства, і тепер і кримчани, і донбаські діти можуть вступати туди після 9 класу без ЗНО, а потім мають право або піти працювати, або відразу йти в університет на 2–3 курс. Ми взяли до свого складу як інститут Академію муніципального управління. І, нарешті, минулого тижня в Міністерстві освіти і науки закінчилося підписання документів про прийняття до складу університету донецької Академії мистецтв ім. Прокоф’єва. І ще похвалюся: у результаті майже річної роботи Міністерство підписало наказ про заснування Наукового парку Таврійського університету. Ми починаємо оформлення 80 га землі в Київській області. Сенс існування такого парку: все, що винаходимо, ми повинні довести до промислового зразка.

Як розповів Володимир Казарін, цього року через центри «Крим — Україна», через коледж і кампанію переведення кримчан з інших вишів в університет зарахували близько 400 осіб, близько половини з яких — діти з окупованих територій Донбасу.

— Ми бачимо своє завдання в тому, щоб допомагати дітям з усіх окупованих територій. Зокрема, відкриваємо дорогу до музичної академії студентам з Сімферопольського музичного училища ім. Чайковського. Вони закінчили його й отримали папірець, який навіть в Криму не визнається! Тому багато хто з них піде хоча б на півтора-дворічне перенавчання, щоб отримати український диплом, щоб почати свою музичну кар’єру не тільки в Україні, але і в світі. Ще одне завдання — розвивати дистанційне навчання кримчан, які з різних причин не можуть виїхати.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.