Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Суспільство > Лютерани дізнавалися про досвід соціального служіння мусульман

Лютерани дізнавалися про досвід соціального служіння мусульман

Лютерани дізнавалися про досвід соціального служіння мусульман
Лютерани дізнавалися про досвід соціального служіння мусульман
Лютерани дізнавалися про досвід соціального служіння мусульман
Лютерани дізнавалися про досвід соціального служіння мусульман
27.10.2018

У Києві з 8 до 12 жовтня відбувалося святкування 10-річчя Міжнародної академії дияконії і соціальної роботи Interdiac. До програми урочистостей була внесена і міжнародна конференція, організаторами якої виступила лютеранська громада св. Мартіна м. Києва (Kyiv Lutheran Mission And Diaconia). У заході взяли участь близько 70 священнослужителів і дияконічних працівників з країн Європи, США, Центральній Азії.

Як розповів у ефірі «Воскресіння. Живе радіо» під час передачі «Добра розмова» від 27 жовтня пастор лютеранської церкви св. Мартіна м. Києва, член ради місіонерського Союзу євангельських громад України Ігор Шемигон, для ознайомлення з досвідом соціального служіння релігійних організацій Києва учасники конференції відвідали Патріарший собор Української греко-католицької церкви, Ісламський культурний центр м. Києва та Хоральну синагогу.

— Відвідування Ісламського культурного центру запам’яталося учасникам цікавими презентаціями, розповіддю про широкий діапазон його соціально-значимої діяльності, — зазначив пастор.

Це і просвітницька робота, спрямована на подолання негативних проявів у суспільстві, на боротьбу з ксенофобією та расизмом, і збереження і розвиток культури народів ісламського світу, і інформаційна складова — в ІКЦ функціонують телестудія та інтернет-сайти. Приємно вразило і відвідування гімназії «Наше майбутнє», жіночого відділу, бібліотеки тощо.

У бесіді з гостями муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов розповів про ті зусилля, які докладають активісти і волонтери організацій, що входять в ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», та прихожани мечетей ісламських культурних центрів України для допомоги співгромадянам. Незаможні, бездомні, самотні люди похилого віку і позбавлені батьківського піклування діти не залишаються без допомоги мусульман. Незважаючи на те, що питома вага послідовників ісламу не така вже й велика, вони намагаються знайти можливості для допомоги тим, хто цього потребує, без огляду на їх релігійну та етнічну приналежність. Дізналися гості і про інші напрями роботи — правозахисний, просвітницький, профорієнтаційний, екологічний тощо.

Саід Ісмагілов розповів гостям про допомогу вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму; про допомогу пораненим в госпіталях; про роботу імамів-капеланів в зоні бойових дій і в тилу; про постійну допомоги мусульман-активістів дитячим будинкам в Боярці, Новоград-Волинському, Коростишеві; про регулярні акції з донації крові, під час якої виїзна бригада Київської станції переливання крові безпосередньо в Ісламському культурному центрі проводить забір крові і у мусульман, і у немусульман, які охоче відгукуються на запрошення активістів взяти участь у благій справі.

Дізналися відвідувачі і про те, як мусульмани України вибудовують міжрелігійний та міжкультурний діалог в українському суспільстві, як складаються стосунки релігійної громади і держави.

Як поділився пастор Ігор Шемигон під час спілкування з журналістом радіо, не тільки обмін досвідом, а й спільна робота різних церков і релігійних організацій на благо суспільства — «кращий засіб від проявів нетерпимості та ксенофобії», і висловив надію, що цей візит стане початком спільних добрих справ лютеран і мусульман в напрямі соціального служіння.

Крім того, як підкреслив пастор, це важливо не тільки для українського суспільства, а й для багатьох інших країн, які стикаються з релігійною нетерпимістю, агресією і нерозумінням між людьми — «український досвід не просто мирного співіснування людей різних культур і релігій, а їх активна взаємодія у добрих справах може стати прикладом і для інших країн».

Повертаючись до теми конференції, присвяченій 10-річчю Міжнародної академії діаконії і соціальної роботи Interdiac, Ігор Шемигон розповів, що її основною темою була «Конвівіальність» (conviviality), що трактується як «мистецтво і практика життя разом», співіснування.

При цьому конвівіальність спирається на уявлення про унікальність кожної людини, необхідність збереження гідності людей і справедливості в суспільстві. Доповідачі — представники Міжнародної лютеранської федерації, Евродіяконії та інших партнерських і дружніх організацій Interdiac — ділилися досвідом того, як конвівіальність може бути втілена в життя на рівні локальних конгрегацій, а також говорили про те, який внесок вона може зробити у розвиток політики, активності церков і діаконії в різних контекстах.

Теги: 
лютерани
мусульмани України
міжрелігійний діалог
Ісламський культурний центр у Києві
муфтій мусульман України
Саід Ісмагілов
соціальне служіння мусульман

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/suspilstvo/lyuterany-diznavalysya-pro-dosvid-socialnogo-sluzhinnya-musulman