У Києві з 8 до 12 жовтня відбувалося святкування 10-річчя Міжнародної академії дияконії і соціальної роботи Interdiac. До програми урочистостей була внесена і міжнародна конференція, організаторами якої виступила лютеранська громада св. Мартіна м. Києва (Kyiv Lutheran Mission And Diaconia). У заході взяли участь близько 70 священнослужителів і дияконічних працівників з країн Європи, США, Центральній Азії.
Як розповів у ефірі «Воскресіння. Живе радіо» під час передачі «Добра розмова» від 27 жовтня пастор лютеранської церкви св. Мартіна м. Києва, член ради місіонерського Союзу євангельських громад України Ігор Шемигон, для ознайомлення з досвідом соціального служіння релігійних організацій Києва учасники конференції відвідали Патріарший собор Української греко-католицької церкви, Ісламський культурний центр м. Києва та Хоральну синагогу.
— Відвідування Ісламського культурного центру запам’яталося учасникам цікавими презентаціями, розповіддю про широкий діапазон його соціально-значимої діяльності, — зазначив пастор.
Це і просвітницька робота, спрямована на подолання негативних проявів у суспільстві, на боротьбу з ксенофобією та расизмом, і збереження і розвиток культури народів ісламського світу, і інформаційна складова — в ІКЦ функціонують телестудія та інтернет-сайти. Приємно вразило і відвідування гімназії «Наше майбутнє», жіночого відділу, бібліотеки тощо.
У бесіді з гостями муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов розповів про ті зусилля, які докладають активісти і волонтери організацій, що входять в ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», та прихожани мечетей ісламських культурних центрів України для допомоги співгромадянам. Незаможні, бездомні, самотні люди похилого віку і позбавлені батьківського піклування діти не залишаються без допомоги мусульман. Незважаючи на те, що питома вага послідовників ісламу не така вже й велика, вони намагаються знайти можливості для допомоги тим, хто цього потребує, без огляду на їх релігійну та етнічну приналежність. Дізналися гості і про інші напрями роботи — правозахисний, просвітницький, профорієнтаційний, екологічний тощо.
Саід Ісмагілов розповів гостям про допомогу вимушеним переселенцям з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму; про допомогу пораненим в госпіталях; про роботу імамів-капеланів в зоні бойових дій і в тилу; про постійну допомоги мусульман-активістів дитячим будинкам в Боярці, Новоград-Волинському, Коростишеві; про регулярні акції з донації крові, під час якої виїзна бригада Київської станції переливання крові безпосередньо в Ісламському культурному центрі проводить забір крові і у мусульман, і у немусульман, які охоче відгукуються на запрошення активістів взяти участь у благій справі.
Дізналися відвідувачі і про те, як мусульмани України вибудовують міжрелігійний та міжкультурний діалог в українському суспільстві, як складаються стосунки релігійної громади і держави.
Як поділився пастор Ігор Шемигон під час спілкування з журналістом радіо, не тільки обмін досвідом, а й спільна робота різних церков і релігійних організацій на благо суспільства — «кращий засіб від проявів нетерпимості та ксенофобії», і висловив надію, що цей візит стане початком спільних добрих справ лютеран і мусульман в напрямі соціального служіння.
Крім того, як підкреслив пастор, це важливо не тільки для українського суспільства, а й для багатьох інших країн, які стикаються з релігійною нетерпимістю, агресією і нерозумінням між людьми — «український досвід не просто мирного співіснування людей різних культур і релігій, а їх активна взаємодія у добрих справах може стати прикладом і для інших країн».
Повертаючись до теми конференції, присвяченій 10-річчю Міжнародної академії діаконії і соціальної роботи Interdiac, Ігор Шемигон розповів, що її основною темою була «Конвівіальність» (conviviality), що трактується як «мистецтво і практика життя разом», співіснування.
При цьому конвівіальність спирається на уявлення про унікальність кожної людини, необхідність збереження гідності людей і справедливості в суспільстві. Доповідачі — представники Міжнародної лютеранської федерації, Евродіяконії та інших партнерських і дружніх організацій Interdiac — ділилися досвідом того, як конвівіальність може бути втілена в життя на рівні локальних конгрегацій, а також говорили про те, який внесок вона може зробити у розвиток політики, активності церков і діаконії в різних контекстах.