Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Наріман Алієв і Ахтем Сеітаблаєв — володарі «Золотої Дзиґи-2020»

Наріман Алієв і Ахтем Сеітаблаєв — володарі «Золотої Дзиґи-2020»

©️Українська Кіноакадемія
©️Українська Кіноакадемія
07.05.2020

3 травня 2020 року на онлайн-церемонії Четвертої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» оголошено імена кращих професіоналів кіноіндустрії 2019 року.

Серед нагороджених — Наріман Алієв, у номінації «за кращу режисерську роботу» (кінодрама «Додому» (EVGE), а також актор Ахтем Сеітаблаєв, який отримав уже другу «Золоту Дзиґу».

«Вдячний усій команді фільму «Додому» і режисерові за найголовнішу нагороду, яку я тільки міг отримати, — сказав актор на церемонії нагородження. — Сподіваюся, мене чують мої діти і батьки в Криму. Я дуже вас люблю і все, що я роблю, — заради вас».

Фільм кримськотарського кінорежисера «Додому»  — нинішній лідер за кількістю номінацій на національну кінопремію «Золота Дзиґа». Стрічка представлена одночасно у 11 категоріях премії, яка присуджується за професійні досягнення у розвитку українського кінематографу.

Як повідомляється на сторінці Додому у соцмережі Фейсбук, Наріман Алієв, коментуючи номінування фільму на премію ще перед оголошенням імен переможців, заявив:

«Якщо я отримаю «Золоту Дзиґу», то відправлю нагороду додому, до Криму».

В умовах карантину вручення четвертої «Золотої Дзиґи» проводилося в онлайн-режимі. 

Відеозапис церемонії доступний на каналі Українська Кіноакадемія в відеохостингу YouTube.

Раніше «Іслам в Україні» знайомив читачів з ТОП-10 фактів про фільм «Додому».

У Києві презентація фільму Нарімана Алієва «Додому» відбулася 5 листопада 2019 року, а повнометражний дебют «Evge» («Додому»)  у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю.

Український оскарівський комітет вибрав фільм «Додому» (Evge) кримськотатарського режисера Нарімана Алієва з Ахтемом Сеітаблаєвим у головній ролі претендентом на «Оскар» у номінації «Кращий іноземний фільм».

Також «Додому» — серед 80 фільмів з 49 країн, що претендують на номінацію премії Голлівудської асоціації іноземної преси «Золотий глобус» у категорії «Кращий іншомовний фільм».

Стрічка про Крим стала єдиним українським кандидатом у лонг-листі премії.

У липні 2019 року кінострічка «Evge» ( «Додому») завоювала гран-прі Одеського кінофестивалю, і була визнана кращим фільмом Міжнародного кінофестивалю в Бухаресті (BIFF).

У 2019 фільм «Додому» («Evge») Нарімана Алієва отримав національну премію кінокритиків України «Кіноколо» у трьох номінаціях — «Кращий повнометражний ігровий фільм», «Найкращий режисер року», «Краща чоловіча роль» (Ахтем Сеітаблаєв).

За інформацією Держкіно України, Нарімана Алієва на початку червня 2019 року обрали членом Європейської кіноакадемії. Він став 40-им українським кінематографістом у рядах європейських кіноакадеміків.

Нагадаємо сюжет фільму: у сім'ї кримського татарина горе — старший син загинув на війні на Сході України. Батько їде до Києва, куди обидва сини переїхали після анексії Криму, щоб забрати молодшого сина Аліма додому, а тіло первістка привезти на окупований півострів і поховати на рідній кримській землі, згідно з мусульманськими традиціями. Молодший син неохоче погоджується їхати з батьком, адже перспективи життя на окупованому півострові його не радують, і він планує повернутися до Києва. Ця спільна поїздка через всю країну назавжди змінить їх життя, їх самих, і змусить  переосмислити багато речей. Історія, описана у фільмі, — дуже актуальна для України, а численні нагороди зарубіжних і вітчизняних кінофестивалів — красномовніші за будь-які слова. Пропонуємо сформувати власну думку про цей фільм, переглянувши повну його версію на ОLL.TV

Дивіться «Додому» онлайн за посиланням. 

 

Теги: 
Наріман Алієв
Ахтем Сеітаблаєв
фільм «Додому» (Evge)

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/nariman-aliyev-i-ahtem-seitablayev-volodari-zolotoyi-dzygy-2020