Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Банк роз’яснив особливості процедури оформлення картки жінкам у хіджабах: можна, проте є «але»

Банк роз’яснив особливості процедури оформлення картки жінкам у хіджабах: можна, проте є «але»

 можна, проте є «але»
26.10.2020

Нещодавно українським мусульманкам знову довелося потрапити у ситуацію, у якій обмежувалося їх право фотографуватися у хустці під час оформлення документів.

До жінок намагалися застосувати вимогу про зняття хустки. І хоча це трапилось усього лише кілька разів в одному з українських банків при спробі оформити картку, жінки забили на сполох, побоюючись повернення дискримінаційних норм.

Про проблему, що виникла, повідомила голова правління правозахисної організації «Разом із законом» Вікторія Нестеренко, і саме вона звернулася за роз’ясненнями до керівництва фінансової установи.

Як повідомила правозахисниця, вона отримала письмову відповідь банку (скріншоти додаються).

«Отримала відповідь від Монобанку щодо фото жінок у хіджабі під час оформлення картки. <…> Система зіставляє ваше фото у паспорті з фото, яке робить представник банку. Якщо у паспорті ви — у хіджабі, то проблем не повинно виникнути. Якщо і в паспорті, і в житті ви — у хіджабі, але представник банку просить вас зняти його для фото, то необхідно терміново повідомити банк», — йдеться у роз’ясненні.

Як зазначає пані Вікторія, потрібно враховувати певний момент. Якщо на фото у паспорті ви — без хіджабу, а повсякдень одягаєте його і в момент отримання документа у пункті видачі ви — з покритою головою, то система може не пропустити.

Будь як, але під час фотографування овал обличчя повинен бути максимально відкритим, від лінії росту волосся до кінчика підборіддя, щоб зокрема було видно щоки.

Вікторія Нестеренко подякувала банкові за змістовну відповідь.

«Це важливо для нас усіх», — пише правозахисниця, яка сама є мусульманкою, що дотримується релігійних приписів.

Нагадаємо, українські послідовниці ісламу після багаторічної боротьби, настійливих і вимотуючих намагань відстояти своє право одягатися відповідно до релігійних приписів нарешті домоглися офіційного дозволу фотографуватися у хустці під час оформлення документів, що засвідчують особу.

До того ж, Наказ Кабміну від 18 жовтня 2019 року за № 875 зареєстровано в Мін’юсті 07.11.2019 р. за № 1146/34117, і цей документ, як і роз’яснення і всі потрібні додатки до нього, було офіційно оприлюднено.

22 листопада 2019 року Державна міграційна служба України презентувала нові стандарти фотографування на документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, для представників різних віросповідань.

Тому нарешті проблема, що виникала у мусульманок з фотографуванням під час оформлення документів через вимоги робити це без головних уборів, пішла в небуття.

Нагадаємо, видання «Іслам в Україні» неодноразово висвітлювало багаторічний перебіг боротьби українських мусульманок за своє право одягатися відповідно до релігійних переконань, а також не порушувати правило прикриття аурату при фотографуванні на документи, що посвідчують особу.

Також ми писали про підтримку з боку немусульманок права послідовниць ісламу покривати голову.

Публікували матеріали й про те, що у 2018 році на Всеукраїнській конференції «Майбутнє суспільства: свобода вибору або влада стереотипів», скликаній Лігою мусульманок України і жіночою мусульманською громадською організацією «Мар’ям», було ухвалено резолюцію й направлено її до центральних органів виконавчої влади, правових установ з проханням задовольнити підписаний понад півтисячею українських жінок документ стосовно дозволу робити фото для документів у хіджабах.

 

 

Теги: 
хіджаб
хустинка
фото на документ у хіджабі

Книги

  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  •  рукописи, коментарі, переклади. М. Якубович
    Коран в Україні: рукописи, коментарі, переклади
  • Мухаммад. Жизнеописание Пророка на основе самых ранних источников
    Мухаммад. Жизнеописание Пророка на основе самых ранних источников
  • Шлях до Мекки. Частина перша
    Шлях до Мекки. Частина перша
  •  Українські мусульмани в умовах військово-політичної кризи (2013–2016). Михайло Якубович
    Від Майдану до АТО: Українські мусульмани в умовах військово-політичної кризи (2013–2016)
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/bank-rozyasnyv-osoblyvosti-procedury-oformlennya-kartky-zhinkam-u-hidzhabah-mozhna