Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Міністерство культури вітає творчу групу фільму «1944. Депортація» з перемогою на Antakya 8th International Film Festival

Міністерство культури вітає творчу групу фільму «1944. Депортація» з перемогою на Antakya 8th International Film Festival

 Афіша фільму «1944. Депортація»
28.10.2020

Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) вітає творчу групу документального фільму «1944. Депортація», який 22 жовтня 2020 року був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на Antakya 8th International Film Festival у Туреччині.

Режисери стрічки Фатіма Осман і Юнус Паша зробили все для того, щоб надати можливість глядачам України і світу більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року; дозволити людям відчути біль героїв фільму і розділити з ними жах реальних спогадів-історій, щоб запобігти повторенню подібного у майбутньому.

Слова вітання й інформація про фільм і творчу групу опубліковано на офіційній сторінці МКІП у соцмережі Фейсбук.

Творча група фільму-переможця: автор сценарію — Мавілє Халіл; режисери — Фатіма Осман, Юнус Паша; оператори — Юнус Паша, Дамір Якубов; композитор — Герай (Geray); звукорежисер — Іван Галадюк; режисер монтажу — Юнус Паша; продюсери — Юлія Чернявська, Олег Щербина.

Фільм через спогади безпосередніх свідків подій відтворює те, що відбувалося 18 травня 1944 року, коли близько 5:00 до будинку кожного кримського татарина постукали і це стало початком сталінської депортації усього народу, безпідставно звинуваченого у зраді.

Чоловіки в цей час були ще на фронті. У Криму залишалися жінки, літні люди і діти. Їх вивели з будинків, завантажили до товарних вагонів, призначених для перевезення худоби, і вивантажили в Середній Азії і на Уралі.

У фільмі історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили.

Герої фільму діляться своїми спогадами про дні депортації, коли вони прокинулися від стукотів у двері; про товарні вагони, у яких їх вивозили з Криму; про перші роки на засланні, коли люди тисячами гинули від голоду і хвороб; про те, як їм вдалося вижити у цих нелюдських умовах.

У результаті етнічної чистки було депортовано 191044 кримських татар.

Ці події призвели до насильницької загибелі 46% народу.

Як уточнює Міністерство культури та інформаційної політики України, Міжнародний кінофестиваль в Антак’ї «Altindefne» («Золота Дафна») був заснований у 2015 році і проводиться за підтримки Міністерства культури і туризму, Генеральної дирекції кіно, муніципальних округів, Університету Мустафи Кемаля і Торгової палати Антак’ї.

Кінофестиваль в Антак’ї оцінює фільми в шести конкурсних програмах: Narrative Features, Documentary Features, Short Narrative, Short Documentary, Experimental, Short Student, and Animation.

Урочисту прем’єру стрічки, яка відбулася 17 травня 2019 року в Києві, було приурочено до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Теги: 
Депортація кримськотатарського народу
фільм про кримських татар
сталінська репресія

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/ministerstvo-kultury-vitaye-tvorchu-grupu-filmu-1944-deportaciya-z-peremogoyu-na