Міністерство культури вітає творчу групу фільму «1944. Депортація» з перемогою на Antakya 8th International Film Festival

©МКІП: Афіша фільму «1944. Депортація»
©МКІП: Афіша фільму «1944. Депортація»
28.10.2020
Оцініть статтю: 
(117 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) вітає творчу групу документального фільму «1944. Депортація», який 22 жовтня 2020 року був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на Antakya 8th International Film Festival у Туреччині.

Режисери стрічки Фатіма Осман і Юнус Паша зробили все для того, щоб надати можливість глядачам України і світу більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року; дозволити людям відчути біль героїв фільму і розділити з ними жах реальних спогадів-історій, щоб запобігти повторенню подібного у майбутньому.

Слова вітання й інформація про фільм і творчу групу опубліковано на офіційній сторінці МКІП у соцмережі Фейсбук.

Творча група фільму-переможця: автор сценарію — Мавілє Халіл; режисери — Фатіма Осман, Юнус Паша; оператори — Юнус Паша, Дамір Якубов; композитор — Герай (Geray); звукорежисер — Іван Галадюк; режисер монтажу — Юнус Паша; продюсери — Юлія Чернявська, Олег Щербина.

Фільм через спогади безпосередніх свідків подій відтворює те, що відбувалося 18 травня 1944 року, коли близько 5:00 до будинку кожного кримського татарина постукали і це стало початком сталінської депортації усього народу, безпідставно звинуваченого у зраді.

Чоловіки в цей час були ще на фронті. У Криму залишалися жінки, літні люди і діти. Їх вивели з будинків, завантажили до товарних вагонів, призначених для перевезення худоби, і вивантажили в Середній Азії і на Уралі.

У фільмі історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили.

Герої фільму діляться своїми спогадами про дні депортації, коли вони прокинулися від стукотів у двері; про товарні вагони, у яких їх вивозили з Криму; про перші роки на засланні, коли люди тисячами гинули від голоду і хвороб; про те, як їм вдалося вижити у цих нелюдських умовах.

У результаті етнічної чистки було депортовано 191044 кримських татар.

Ці події призвели до насильницької загибелі 46% народу.

Як уточнює Міністерство культури та інформаційної політики України, Міжнародний кінофестиваль в Антак’ї «Altindefne» («Золота Дафна») був заснований у 2015 році і проводиться за підтримки Міністерства культури і туризму, Генеральної дирекції кіно, муніципальних округів, Університету Мустафи Кемаля і Торгової палати Антак’ї.

Кінофестиваль в Антак’ї оцінює фільми в шести конкурсних програмах: Narrative Features, Documentary Features, Short Narrative, Short Documentary, Experimental, Short Student, and Animation.

Урочисту прем’єру стрічки, яка відбулася 17 травня 2019 року в Києві, було приурочено до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.