Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Еміне Джепарова: Україна зацікавлена в набуттіі статусу спостерігача в ОІС

Еміне Джепарова: Україна зацікавлена в набуттіі статусу спостерігача в ОІС

 02.11.2020, Еміне Джапарова і генеральний секретар Організації ісламського співробітництва Юсеф Аль-Отаймін у режимі онлайн-конференції обговорили перспективи набуття Україною статусу спостерігача в ОІС
 02.11.2020, Еміне Джапарова і генеральний секретар Організації ісламського співробітництва Юсеф Аль-Отаймін у режимі онлайн-конференції обговорили перспективи набуття Україною статусу спостерігача в ОІС
04.11.2020

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова 2 листопада 2020 року провела переговори з генеральним секретарем Організації ісламського співробітництва Юсефом Аль-Отайміном у режимі відеоконференції і поновила запит України на набуття статусу спостерігача в Організації.

На думку пані Джапарової, це сприятиме поглибленню взаємодії України з державами ісламського світу.

«Ми зацікавлені у набутті у близькій перспективі статусу спостерігача в ОІС, що сприятиме більш тісній координації зі згаданим авторитетним об’єднанням в інституційному форматі і поглибленню відносин з його державами-членами на двосторонньому рівні», — зазначила перша заступниця міністра.

Як повідомляє пресслужба МЗС, Еміне Джапарова також детально поінформувала Юсефа Аль-Отайміна про ситуацію на тимчасово окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, привернувши увагу співрозмовника до репресій і переслідувань, які вчиняє окупаційна адміністрація щодо незгодних з окупацією мешканців півострова.

Наголошувалося, що найбільших переслідувань, зокрема й за релігійною ознакою, зазнають кримські татари.

У цьому контексті Еміне Джапарова привернула увагу до ініціативи «Кримська платформа», ключовим завданням якої є подальша консолідація і координація зусиль політики невизнання і деокупації Криму, а також висловила вдячність ОІС за приділення уваги до проблем кримських татар-мусульман і їхніх прав, що відображено у відповідних підсумкових документах Самітів і засідань Ради Міністрів закордонних справ держав-членів Організації.

Сторони висловили налаштованість на подальше підтримання регулярних контактів на рівні МЗС України і Генерального секретаріату ОІС.

Еміне Джапарова запросила генерального секретаря ОІС відвідати з візитом Україну.

Нагадаємо, у квітні 2014 року тодішній Генеральний секретар Організації Ісламської Співдружності Іяд бен Амін Мадані під час зустрічі з екс-головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, яка пройшла 10 квітня 2014 року у штаб-квартирі організації в місті Джидда (Саудівська Аравія), заявив, що 22 країни-члени організації підтримують Україну і її територіальну цілісність, і висловив думку про можливість і необхідність входження України до складу Організації Ісламської Співдружності.

Про візит Мустафи Джемілєва до штаб-квартири Організації ісламського співробітництва (ОІС) у Джидду (Саудівська Аравія) і його зустріч із Генеральним секретарем цього об’єднання Ійядом аль-Мадані, яка відбулася 10 квітня за ініціативою самого Ійяда аль-Мадані за участю голови структурних підрозділів організації, наше видання повідомляло ще в одній публікації, де зазначалося, що в березні 2014 року Меджліс кримськотатарского народу скерував у секретаріат ОІС лист із проханням про підтримку забезпечення прав кримськотатарського народу.

У відповідь Ійяд аль-Мадані запропонував Мустафі Джемілєву посприяти входженню України до складу ОІС.

Також нагадаємо, що під час 13-го саміту Організації ісламського співробітництва (тема: «Єдність і солідарність для справедливості і миру»), що тривав у Стамбулі з 14 по 15 квітня 2016 року, особливу увагу було приділено питанням в Україні.

Зокрема, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час свого виступу закликав членів ОІС бути солідарними з нашою державою, з «братами-мусульманами, кримськими татарами, які проживають в окупованому Криму».

Варто зазначити, що турецького президента підтримав і прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, який закликав представників ісламського світу зайняти єдину позицію в цьому питанні і виступити проти політики деяких держав із перекроювання кордонів.

Довідка: Організація ісламського співробітництва заснована у 1969 році.

Штаб-квартира знаходиться у м. Джидда (Саудівська Аравія).

Організація об’єднує 57 мусульманських держав світу і є другою найбільшою організацією після ООН.

 

Теги: 
Організація Ісламського Співробітництва
Еміне Джепарова
Юсеф Аль-Отаймін

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/emine-dzheparova-ukrayina-zacikavlena-v-nabuttii-statusu-sposterigacha-v-ois