Організація ісламського співробітництва підтримує територіальну цілісність України, - генсек ОІС

1
У ході дводенного візиту делегація Меджлісу кримськотатарського народу провела ряд зустрічей в Ісламському Банку Розвитку і в офісі Організації Ісламського Співробітництва (ОІС).
1
Фото qtmm.org
1
1
16.04.2014
Оцініть статтю: 
(290 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Генеральний секретар Організації Ісламської Співдружності Іяд бен Амін Мадані зазначає, 22 країни, що входять в організацію, підтримують Україну та її територіальну цілісність.


Про це глава Організації заявив в ході зустрічі з екс -головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим, яка пройшла 10 квітня 2014 в штаб-квартирі організації в місті Джидда (Саудівська Аравія).

Як повідомляє офіційни сайт Меджлісу, під час зустрічі, що відбулася з ініціативи генсека, сторони обговорили політичну ситуацію в Україні і Криму, а також пріоритетні напрямки міжнародного співробітництва.


При цьому Іяд бен Амін Мадані висловив думку про можливість і необхідність входження України до складу Організації Ісламської Співдружності.


У разі вступу України в ОІС в якості асоційованого члена - їй надається можливість користуватися кредитами і різними програмами допомоги по лінії Ісламського банку розвитку. Він також позитивно висловився з приводу можливості запрошення представника Меджлісу кримськотатарського народу через кілька місяців на раду міністрів закордонних справ країн - членів ОІС.


Керівники банку висловили готовність надати сприяння кримським татарам. Але, в той же час, висловили свої побоювання щодо можливих труднощів. Оскільки банк не може співпрацювати з нелегітимною владою в окупованому Криму, а виконання угод, укладених з керівництвом України, очевидно, будуть саботуватися окупаційною владою.


Він також підкреслив, що конструктивний діалог і добросусідські відносини повинні стати нормою для членів міжнародного співтовариства.


У свою чергу, Мустафа Джемілєв подякував генсека за позицію, озвучену Організацією з приводу безпеки і благополуччя мусульманської кримськотатарської громади півострова у зв'язку з останніми подіями в Україні та Криму, підкресливши, що висловлена ​​підтримка України повністю відповідає принципам і позиції кримських татар.


У ході зустрічі сторони також обговорили перспективи будівництва національних шкіл у Криму за підтримки країн-членів Організації, а також перспективи розвитку національної освіти в частині навчання кримськотатарських студентів у ВНЗ ісламського світу.


Нагадаємо, 15 березня нинішнього року Меджліс направив лист на ім'я генсека Організації Ісламської Співдружності, в якому закликав найбільше об'єднання мусульманських держав, використовуючи свій авторитет і вплив, сприяти пошуку шляхів мирного вирішення кризи в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.