Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Вчені уми п'яти країн прояснили процеси релігії та геополітики на конференції в Криму

Вчені уми п'яти країн прояснили процеси релігії та геополітики на конференції в Криму

1
1
27.05.2013

14-15 травня 2013 року в Криму було проведено Міжнародну наукову конференцію «Тенденції та перспективи сучасних геополітичних і релігійних процесів: теорія і практика». Організаторами виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Севастопольський національний технічний університет, Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд» і Українсько-арабський центр науково-культурних зв'язків «Аль-китаб».

Перший день конференції пройшов у обговоренні проблем сучасних геополітичних та релігійних процесів в системі міжнародних відносин. У ньому взяли участь представники п'яти країн Євразії: України, Росії, Польщі, Чехії, Азербайджану. Дана частина заходу була проведена в м. Сімферополь, в Ісламському культурному центрі ВАГО «Альраїд». Другий день конференція продовжила роботу вже в Севастополі.


На відкритті конференції виступили: директор Інституту релігієзнавства Ягеллонського університету, професор Хенрік Хоффманн, професор Університету Марії Кюрі-Склодовської Кшиштоф Косіор, доцент Севастопольського філіалу Європейського університету Марія Росенко, представник ІСПІ РАН Микола Кузнєцов, представник Бакинського державного університету Роберт Мобел.


На пленарних і секційних засіданнях виступили наукові науково-педагогічні працівники українських вищих навчальних закладів, зокрема представники Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Севастопольського національного технічного університету, Севастопольського філіалу Європейського університету, Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського, Львівського національного університету ім. І. Франка, Луганського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, Кримського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія України ім. Я. Мудрого», а також представники російських наукових і навчальних установ і навчальних закладів інших держав, зокрема Філії МДУ ім. М. В Ломоносова в м. Севастополі, Кубанського державного університету, Північно-Кавказького федерального університету, Бакинського державного університету (Азербайджан), Університету Пардубіце (Чехія), Ягеллонського університету (Польща), Університету Марії Кюрі-Склодовської (Польща) та ін.


Представник Львівського національного університету ім. І. Франка Дилявер Саідахметов у доповіді «Ісламський» тероризм як міф сучасної геополітики» спробував роз'яснити присутнім, наскільки неспроможним і безпідставним є існуюча думка про агресивність Ісламу. На його думку, «у сучасному істинному ісламі немає місця терору», а вбивство людини згідно з канонами мусульманської релігії - найтяжчий гріх і крок проти волі Всевишнього. Особливо він зауважує, що «мова пропаганди, яку часто використовують ЗМІ, кажучи про тероризм і його зв'язки з ісламом, є неприйнятною для людей науки».


Учасники конференції торкнулися також і ролі релігії в суспільстві. Зокрема, професор Севастопольського національного технічного університету Юрій Бабінов у своїй доповіді «Християнсько-ісламський діалог: стримуючі фактори і сучасні досягнення» засвідчив існування тенденції щодо посилення ролі релігії в різних галузях суспільного життя.


Але те, що також необхідно відроджувати і розвивати паралельно з цінностями, так це здатність вести міжетнічний, міжнаціональний та міжрелігійний діалог. Адже ледь сьогодні можливо знайти суспільство, в якому всі дотримуються єдиної релігії і навіть єдиної деномінації усередині однієї і тієї ж релігії.


Крім того дуже актуальними темами в контексті конференції «Тенденції та перспективи сучасних геополітичних і релігійних процесів: теорія і практика» були особливості ісламської культури терпимості і «Арабська весна» як демократія ісламського зразка, які представили у своїх доповідях магістр шаріатських наук Сейран Арифов та голова ВАГО «Альраїд» у Криму Алі Мохамад Таха.


Особливий інтерес у гостей конференції викликали виступи кримських учених: кандидата історичних наук, доцента ТНУ Андрія Никифорова («Чорноморська доктрина як веління регіонального геополітичного часу») і кандидата історичних наук Віктора Тура («Етноконфесійні відносини в Криму як об'єкт актуальних наукових досліджень»).


У ході секційних засідань багато нового і цікавого присутні дізналися про геополітику і тенденції розвитку сучасних міжнародних відносин, роль і місце України у світовому політичному процесі, «новий» Близький Схід і трансформації геополітичної системи. Цією інформацією обмінялися вчені з Євпаторійського факультету Харківського інституту економіки ринкових відносин менеджменту (к.полит.н. С. Фартушняк, Україна), ТНУ (Б. Грушецький, Д. Халілева, Е. Хайруддінова), Кримського республіканського інституту післядипломної педагогічної освіти (д.пед.н., професор М. Хайруддінов) та ін.


Доктор політичних наук, професор ТНУ Сергій Юрченко розповів про темпоральні характеристики зовнішньополітичних викликів України, які пов'язані з конфігурацією основних глобальних тенденцій.


Політологи Кубанського держуніверситету провели анкетне опитування щодо громадянської і релігійної ідентичності на півдні Росії і Північному Кавказі. Про його результати розповів професор з Краснодарського краю Андрій Баранов.


Крім цього, на конференції доктор політичних наук, професор ТНУ Олександр Ірхін і Андрій Губанов представили аналіз ролі Турецької Республіки в новій архітектурі світового порядку і військово-морському аспекті політики безпеки Туреччини в Чорному морі, а аспірант Луганського національного університету ім. Т. Г. Шевченка Зірак Абдулла Карім повідомив про тенденції культурних змін у сучасному курдському суспільстві Іраку.


Джерело: arraid.org


Посилання на тему:


Українцям подарували ключ до скарбу Європи


У Криму пройшла жіноча конференція, присвячена вихованню дітей в Ісламі


Естетичний розвиток дитини як запорука здорового сучасного суспільства


Міжнародна жіноча конференція в Києві: збереження сім'ї та інші насущні питання

Теги: 
Симферополь
Крим
релігієзнавство

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/vcheni-umi-pyati-krayin-proyasnili-procesi-religiyi-ta-geopolitiki-na-konferenciyi