Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Точка зору > Айдер Муджабаєв: Крим став оазисом страху

Айдер Муджабаєв: Крим став оазисом страху

16.03.2015

В анексованому Криму настав бажаний Росією порядок - люди стали боятися висловлювати свої думки. Єдиними, хто ще не боїться ФСБ, залишилися представники Меджлісу.

Про це в інтерв'ю «Чорного дзеркала» розповів заступник головного редактора газети «Московський комсомолець», кримський татарин Айдер Муждабаєв.

Айдер Муждабаєв, зокрема, поділився своєю оцінкою стану прав людини і свободи слова на окупованому півострові.

- Менше тижня тому я повернувся з Криму і я можу сказати, що, звичайно, у Криму ситуація набагато гірше з правами людини, ніж у Росії, і режим там набагато жорсткіший, ніж у Росії та Москві, - заявив Айдер Муждабаєв, - Там влаштований показовий оазис того, про що мріють в Росії - це оазис страху, коли люди бояться висловлюватися, коли бояться навіть просто говорити з іноземцями. Два дні тому на прохання іноземних журналістів, своїх приятелів, пробував організувати в Криму зустрічі іноземних кореспондентів з простими людьми. Всі відмовилися від цих зустрічей. Зараз я розмовляю з моїми товаришами, іноземними колегами, які знаходяться в Криму, вони не можуть ні з ким поговорити...

Представники Меджлісу, які можуть проживати в Криму - вони розмовляють. А прості люди, ось саме найпростіші люди, бояться не те що давати інтерв'ю іноземному каналу, вони бояться просто зустрічатися з журналістами, просто для розмов. Тому що слідом за цим, за їх думкою послідує виклик ФСБ або що гірше. Наталю Кокоріну відпустили, але, мабуть, слідчі дії будуть продовжуватися і цих дівчат в чомусь будуть звинувачувати.

Положення абсолютного безправ'я у будь-яких людей. Можете називати це як завгодно, але факт залишається фактом, що не тільки кримські татари, а й будь-які журналісти та правозахисники почуваються в небезпеці, вони просто бояться розмовляти, - стверджує Муждабаєв.

На запитання журналіста - чи може випробовуваний населенням страх перерости в масове невдоволення, Айдер відповів: «Я спілкувався в основному з кримськими татарами, я там був на заходах, пов'язаних з татарськими справами, але в мене, звичайно, є знайомі і не татари в Криму. Все, що говорять люди, які навіть далекі від політики - це що в Криму стало все значно важче, припустимо займатися бізнесом, скрізь багато перевіряючих органів, силовики все перевіряють, накладають штрафи, дуже великі проблеми з такими дрібницями, про які за України навіть мови йти не могло. Один знайомий сказав мені, що думав, що Україна - це держава досить бюрократична і корумпована, але коли вони побачили там російські порядки, звичайно Україна здалася абсолютно вільною ліберальною країною».

Теги: 
права людини
кримські татари
Меджліс
окупований Крим
цензура
свобода слова

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/tochka-zoru/ayder-mudzhabaiev-krim-stav-oazisom-strahu