Айдер Муджабаєв: Крим став оазисом страху

Айдер Муждабаєв: Крим став оазисом страху
16.03.2015
Оцініть статтю: 
(343 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В анексованому Криму настав бажаний Росією порядок - люди стали боятися висловлювати свої думки. Єдиними, хто ще не боїться ФСБ, залишилися представники Меджлісу.

Про це в інтерв'ю «Чорного дзеркала» розповів заступник головного редактора газети «Московський комсомолець», кримський татарин Айдер Муждабаєв.

Айдер Муждабаєв, зокрема, поділився своєю оцінкою стану прав людини і свободи слова на окупованому півострові.

- Менше тижня тому я повернувся з Криму і я можу сказати, що, звичайно, у Криму ситуація набагато гірше з правами людини, ніж у Росії, і режим там набагато жорсткіший, ніж у Росії та Москві, - заявив Айдер Муждабаєв, - Там влаштований показовий оазис того, про що мріють в Росії - це оазис страху, коли люди бояться висловлюватися, коли бояться навіть просто говорити з іноземцями. Два дні тому на прохання іноземних журналістів, своїх приятелів, пробував організувати в Криму зустрічі іноземних кореспондентів з простими людьми. Всі відмовилися від цих зустрічей. Зараз я розмовляю з моїми товаришами, іноземними колегами, які знаходяться в Криму, вони не можуть ні з ким поговорити...

Представники Меджлісу, які можуть проживати в Криму - вони розмовляють. А прості люди, ось саме найпростіші люди, бояться не те що давати інтерв'ю іноземному каналу, вони бояться просто зустрічатися з журналістами, просто для розмов. Тому що слідом за цим, за їх думкою послідує виклик ФСБ або що гірше. Наталю Кокоріну відпустили, але, мабуть, слідчі дії будуть продовжуватися і цих дівчат в чомусь будуть звинувачувати.

Положення абсолютного безправ'я у будь-яких людей. Можете називати це як завгодно, але факт залишається фактом, що не тільки кримські татари, а й будь-які журналісти та правозахисники почуваються в небезпеці, вони просто бояться розмовляти, - стверджує Муждабаєв.

На запитання журналіста - чи може випробовуваний населенням страх перерости в масове невдоволення, Айдер відповів: «Я спілкувався в основному з кримськими татарами, я там був на заходах, пов'язаних з татарськими справами, але в мене, звичайно, є знайомі і не татари в Криму. Все, що говорять люди, які навіть далекі від політики - це що в Криму стало все значно важче, припустимо займатися бізнесом, скрізь багато перевіряючих органів, силовики все перевіряють, накладають штрафи, дуже великі проблеми з такими дрібницями, про які за України навіть мови йти не могло. Один знайомий сказав мені, що думав, що Україна - це держава досить бюрократична і корумпована, але коли вони побачили там російські порядки, звичайно Україна здалася абсолютно вільною ліберальною країною».

Айдер Муджабаєв висловив думку, де зараз може бути Володимир Путін
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.