Міжнародний Комітет Червоного Хреста (ICRC) назвав ізраїльську блокаду Сектора Газа порушенням Женевських конвенцій і закликав ізраїльську владу відмінити її.
В понеділок було оприлюднено заяву, в якій організація назвала блокаду «колективним покаранням» і злочином з точки зору міжнародного права, передає «Іслам для всіх» з посиланням на aljazeera.net.
«Ізоляція Сектора Газа продовжується четвертий рік, позбавляючи її будь-яких реальних шансів на економічний розвиток», - заявив Червоний Хрест, вказуючи на те, що жителі Гази як і раніше страждають від безробіття, бідності і війни, а рівень медичного обслуговування у регіоні сягнув рекордно низької позначки.
Співробітники міжнародної організації стверджують, що мізерний перелік товарів, дозволених до імпорту в Газу, не здатний задовольнити потреби півтора мільйонів палестинців, що проживають в анклаві.
Голова Управління оперативної діяльності ICRC у країнах Близького Сходу Беатріс Мегеванд-Рогго (Beatrice Megevand-Roggo) сказав, що спроби полегшити ембарго, що робилися протягом трьох років, виявилися недостатніми.
«Ми не отримали бажаного результату, і через три роки ситуація стала настільки плачевною й настільки серйозною, що нам довелося відкрито заявити про необхідність прориву блокади Гази», - сказала вона.
Найсерйозніше від блокади постраждала система охорони здоров'я, у регіоні бракує більше сотні найменувань найважливіших ліків, зокрема, засобів для лікування гемофілії та раку.
«Ніколи раніше ситуація у сфері охорони здоров'я не була настільки катастрофічною, - сказала координатор управління ICRC Ейлін Дейлі (Eileen Daly). - Тисячі пацієнтів не отримують лікування, і перспективи на майбутнє стають усе більш тривожними».
«Неприпустима й неефективна»
Міністри країн ЄС, що зібралися у Люксембурзі у понеділок, засудили блокаду Гази, назвавши її «неприпустимою й неефективною», вони закликали негайно й беззастережно відкрити кордони для постачання гуманітарної допомоги.
«Найважливіше, що ми можемо зробити, це спробувати й надати необхідну підтримку у відкритті кордонів, щоб допомогти народу відбудувати свої будинки, налагодити підприємницьку діяльність, отримати речі, необхідні у повсякденному житті», - сказала глава дипломатичного відомства ЄС Кетрін Ештон (Catherine Ashton).
Посол ЄС на Близькому Сході Тоні Блер (Tony Blair) висловив сподівання на швидке досягнення угоди з «Ізраїлем» про ввезення розширеного асортименту товарів у Сектор Газа.
«Я сподіваюся, що зараз ми зможемо просунутися на цьому шляху. Перш за все, «Ізраїль», продовжуючи підтримувати заборону на ввезення в Газу зброї і боєприпасів, змінить ситуацію так, щоб здійснювати ввезення в Газу товарів, необхідних для повсякденного життя цивільного населення», - сказав Блер.
Міжнародна медична організація також розкритикувала ісламський рух ХАМАС за те, що він не дозволяє її співробітникам відвідати ізраїльського солдата Гілада Шаліта, який знаходиться у полоні з 2006 року.
Проте левова частка критики ICRC перепала ізраїльському уряду за блокаду. Крім проблем у сфері охорони здоров'я, співробітники Червоного Хреста зазначають, що 40% палестинців у Газі не мають нормальної каналізації і чистої води.
ICRC також вважає, що і «Ізраїль» і ХАМАС «повинні сприяти швидкій і безперешкодній доставці» гуманітарної допомоги в Газу. ХАМАС відмовився прийняти 10 тисяч тонн вантажу гуманітарної допомоги, які знаходилися на борту корабля флотилії, що постраждав від штурму ізраїльських десантників 31 травня.
У неділю ізраїльська влада оголосила про призначення комісії з розслідування обставин інциденту. Головою комісії став колишній суддя верховного суду Яків Туркель (Yaakov Turkel).
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Бездіяльність країн світу щодо Гази - «величезне лицемірство нашого часу»
Криза електропостачання в Газі: медустанови волають про допомогу
Правозахисні організації стверджують, що світ зрадив Газу
«Le Temps»: Палестинцям є за що ображатися на світ
Звіт «Міжнародної амністії»: Блокада Гази не пов'язана із захистом від ракет із сектора