У США представлена доповідь про дискримінацію мусульман у Європі

1
«У Європі ми спостерігаємо дискримінацію мусульман, зокрема злочини на ґрунті ненависті», заявив Майкл Познер, заступник держсекретаря з питань демократії, прав людини і праці
17.06.2010
Оцініть статтю: 
(226 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Зростання дискримінації мусульман у Європі набирає загрозливі темпи, причому тенденція до погіршення ситуації з правами людини розвивається у всьому світі, мовиться в останній доповіді Держдепартаменту США у сфері порушень прав людини.

«У Європі ми спостерігаємо дискримінацію мусульман, зокрема злочини на ґрунті ненависті», заявив Майкл Познер (Michael Posner), заступник держсекретаря з питань демократії, прав людини і праці, представляючи нову річну доповідь про ситуацію з дотриманням прав людини.

Доповідь малює похмуру картину упередженості, в умовах якої доводилося жити мусульманам у багатьох країнах Європи в 2009 році.

Як один із яскравих прикладів наводиться Швейцарія, де законодавчо була затверджена заборона на будівництво мінаретів.

В Австрії в ході передвиборних кампаній спостерігався антимусульманський тон, а також соціальна дискримінація мусульман.

Владу Німеччини розкритикували за цілий ряд антимусульманських тенденцій, зокрема судові ухвали проти хіджабу у школах, а також позбавлення мусульманських організацій можливості представляти громади перед урядом.

Ключові союзники США у Європі Франція і Великобританія також піддалися критиці за порушення прав мусульманських меншин.

Що стосується Франції, де проживає найбільша в Європі мусульманська громада, мова, перш за все, йде про заборону носити у громадських місцях бурку й нікаб.

«Представники арабської громади продовжують зазнавати утисків, у першу чергу це стосується іммігрантів з Північної Африки».

У доповіді згадуються випадки нападів антимусульманського характеру на людей і майно у Великобританії.

«Мали місце численні випадки насильства проти людей і їхнього майна, а також цілий ряд мітингів і громадських зібрань антимусульманського характеру».

Автори доповіді відзначили, що порушення у сфері прав людини набувають поширення у всьому світі, у першу чергу, у країнах, де відбуваються конфлікти.

В 2009 році на ґрунті національної, расової і релігійної ненависті виникали зіткнення, пов'язані з насильством, мали місце різні випадки порушення прав людини, а також спалахнули або продовжували загострюватися війни або внутрішні збройні конфлікти у більш ніж 30 країнах.

«Надходить величезна кількість повідомлень про випадки тортур, позасудову страту та інші порушення універсальних прав людини».

Американські експерти звинувачують Іран і Китай у переслідуванні інакодумців і обмеженні доступу до Інтернету та інших видів комунікацій.

Зокрема, китайська влада була розкритикована за постійні утиски мусульман уйгурської національності та жителів Тибету.

Відносно Ірану, Майкл Познер сказав, що за 2009 рік ситуація з правами людини у цій країні значно погіршилась. Йдеться про репресії тих, хто намагався протестувати проти результатів останніх президентських виборів.

У доповіді також фігурують інші країни, зокрема Ірак, Афганістан, Пакистан та Шрі-Ланка, де практикується порушення прав людини.

США, які складають доповіді про стан дотримання прав людини ось уже 34 роки, поспішили відгородитися від критики на свою адресу.

«Кожен уряд, зокрема нинішній, дотримується єдиного універсального стандарту», заявив Познер.

Насправді, США зовсім не згадуються у доповіді Держдепартаменту про порушення прав людини, і це тоді як американська адміністрація до цього часу не закрила в'язницю для військовополонених у затоці Гуантанамо, продовжує вести обстріл Пакистану і Сомалі. На її адресу нерідко звучать звинувачення у загибелі цивільного населення в Афганістані.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Європа: дискримінація мусульман не припиняється

Дискримінація у Франції носить релігійний характер - соціологи

Расизм сьогодні загрожує насамперед мусульманам - експерт

В Європі спостерігається тривожне зростання дискримінації мусульман

Рівень расизму в ЄС «шокує», заявляє агентство з прав людини

Побутовий расизм як основа великої політики

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.