У Франції узаконили дискримінацію мусульман

1
Лише 2 тисячі жінок із майже 6-мільйонного мусульманського населення Франції носять нікаб.
14.04.2011
Оцініть статтю: 
(440 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Одинадцятого квітня у Франції набув чинності закон про заборону закривати обличчя у громадських місцях. Таким чином Франція стала першою європейською країною, де на офіційному рівні була узаконена дискримінація за релігійною ознакою жінок-мусульманок, які закривають обличчя – повністю чи за винятком очей. Відтепер за появу в такому вигляді у крамниці, в транспорті чи у школі жінка може заплатити значний штраф.

Мати чотирьох дітей Кенза Дрідер говорить, що їй не дають проходу вже рік, відтоді як ухвалили новий закон.

«Мене переслідують усіма можливими способами: вербально, морально і навіть фізично, – зауважує вона. – Мені навіть ножем погрожували. З того часу як почалися дебати про це, я не можу вийти на вулицю, щоб на мене не подивилися з ненавистю, чи не образили».

Хоча закони про заборону носіння нікабу розглядали у кількох європейських країнах, Франція стала єдиною, де закон набув чинності і за його порушення загрожують санкції.

Французький уряд твердить, що таке вбрання підриває стандарти, потрібні для життя у відкритому суспільстві, і принижує жінок, що суперечить французьким гаслам про рівність. Тоді як опоненти стверджують, що таким чином більшість намагається дискримінувати мусульманську меншину.

При цьому оглядачі кажуть, що президент Саркозі таким кроком хоче здобути більшу підтримку серед виборців.

Криза ідентичності у європейському суспільстві

Дослідник ісламу професор Фархад Хосрохавар пов’язує жорсткість дій влади щодо мусульманської громади із кризою ідентичності в європейському суспільстві.

«Йдеться про заперечення мусульманської окремішності в європейському громадському просторі. Частково це пояснюється кризою ідентичності в європейському суспільстві, що змушує людей сприймати мусульман такими, наче вони не хочуть інтегруватися в суспільство, хоча насправді більшість мусульман інтегруються без проблем. Закон щодо мусульманської хустини став предметом запеклих дебатів, хоча це не є якоюсь великою соціальною проблемою. Це проблема символу, ідентичності», – зазначив професор.

Проблема носіння паранджі чи чадри, як здебільшого кажуть в Україні, або ж, точніше, бурки, яка вкриває все тіло з головою й обличчям, або нікабу, що залишає відкритою тільки смужку біля очей, стосується лише близько двох тисяч жінок із майже 6-мільйонного мусульманського населення Франції.

Сам закон було ухвалено ще минулого року, після чого було дано півроку на пристосування до нових реалій. А вже відтепер мусульманок, які закривають обличчя, почнуть карати. Їм загрожує штраф у 150 євро та примусові курси з французьких громадянських прав. Якщо ж когось визнають таким, хто змушує жінку до носіння нікабу, то такій особі загрожує штраф до 30 тисяч євро і ув’язнення до року, або ж удвічі більші суми й терміни, якщо йдеться про неповнолітню.

На черзі заборона на молитву?

Прийняттю закону про заборону нікабу передувало офіційне обговорення урядом Франції можливості обмеження цілого ряду інших проявів ісламу в житті суспільства.

Так, партія президента Саркозі в ході останньої дискусії про світський характер держави внесла низку пропозицій. Серед них заборона мусульманської молитви на вулицях, відмова від спеціальних меню в їдальнях коледжів для студентів-мусульман, неможливість вибору лікаря з релігійних переконань у медичних установах та інші.

Дискусія про світський характер держави була організована генеральним секретарем правлячої партії «Союз за народний рух» (UMP) Жаном Франсуа Копе, що запропонував раніше закон проти носіння бурки у громадських місцях.

Ще раніше міністр внутрішніх справ Франції Клод Геан у своєму виступі розкритикував зростання кількості мусульман у країні. У відповідь на це, дві правозахисні організації Рух проти расизму і на захист дружби народів (MRAP), а також SOS Racisme оголосили про намір подати до суду на голову МВС.

За матерілами «Радіо Свобода», РІСУ

Посилання на тему:

Новини

Головний консультаційний орган визнав заборону нікабу у Франції протизаконною

Європа: дискримінація мусульман не припиняється

Дискримінація у Франції носить релігійний характер - соціологи

Французькі праві йдуть на вибори під антиісламськими гаслами

«Human Rights Watch» розкритикувала французьку заборону на нікаб

Статті

Ісламська хустка перетворилася на символ боротьби

Хіджабофобія як криза ідентичності

Огляд преси

Нова французька мода у громадянських правах (газета «День»)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.