Народний депутат України Олександр Фельдман подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо попередження обмежень етнонаціональних, релігійних, гендерних прав при встановленні дрес-коду на роботі)». Зокрема, дана законодавча ініціатива включає захист права мусульманки на носіння хіджаба на робочому місці.
Як повідомили УНІАН у прес-службі депутата, законопроект внесено в контексті дискусій про введення дрес-коду для співробітників Кабінету міністрів України.
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що право на індивідуальність є «особистим немайновим правом», закріпленим у статті 300 Цивільного кодексу України й тому може бути обмежене лише у випадках, які передбачені законом.
Також зазначається, що вимоги до зовнішнього вигляду в певних обставинах можуть призвести до обмеження етнонаціональних, релігійних, гендерних прав, приміром, права на носіння традиційної української вишиванки, традиційного убору мусульман, іудеїв, індусів, носіння брюк жінками. Тому, з метою гарантування немайнових прав, необхідно встановити чіткі умови для введення дрес-коду для співробітників.
Своїм законопроектом О.Фельдман пропонує встановити можливість введення дрес-коду для працівників лише після їх письмової згоди або при підписанні трудового договору, або шляхом підписання додаткової угоди до трудового договору, якщо на момент введення дрес-коду трудовий договір уже підписано.
Коментуючи подачу цього законопроекту, депутат заявив, що законодавча ініціатива не направлена проти недавнього рішення про введення дрес-коду для співробітників Кабміну, а всього лише є механізмом, який захистить етнонаціональні, релігійні та генденрні ідентичності від «перегинів» роботодавців на місцях.
На думку О.Фельдмана, внесення подібного законопроекту не приведе до гострих громадських дебатів, подібних тим, які були в Європі навколо прав мусульманських жінок на носіння хіджаба (релігійного головного убору) в громадських місцях, оскільки цей законопроект захищає в однаковій мірі права як національно-культурних і релігійних меншин, так і права представників більшості населення.
Нагадаємо, міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов своїм наказом від 30 вересня затвердив рекомендації щодо зовнішнього вигляду працівників Секретаріату Кабміну. Рекомендації введені в дію з 1 жовтня «з метою підвищення рівня дисципліни».
Основну увагу в документі приділено діловому костюму й гардеробу держслужбовця. Згідно з наказом, працівники Секретаріату Кабміну повинні одягатися лише в діловому стилі.
За матеріалами УНІАН
Посилання на тему:
Мусульманки Криму відстоюють право на носіння ісламського одягу
В Криму пройде жіноча конференція, присвячена місцю хіджаба у демократичному суспільстві
В Меджлісі назвали «вкрай несправедливим» рішення київського суду у справі про хіджаб
Українські мусульманки продовжать боротьбу за право на хіджаб
Суд відмовив кримській мусульманці у праві фотографуватися на паспорт у хіджабі
«Справа про хіджаб» і «свобода» совісті в українському законодавстві