Фонд країн Перської затоки для організацій розвитку ООН (AGFUND) оголосив про створення банків для бідних у країнах арабського світу. Таким чином, фонд збирається боротися з бідністю в найбільше соціально незахищених регіонах.
Президент AGFUND саудівський принц Талал бен Абдель-Азіз підтвердив, що фонд отримав відповідні запити від ряду НГО про заснування банків у Йорданії, Лівані й Судані.
Принц Талал сказав, що фонд створює банки для бідних для того, щоб пом'якшити тягар, який несуть влади даних країн, борючись із бідністю, і дати можливість простим громадянам самостійно покращити свій рівень життя.
«Бідні не можуть звернутися в інші банки, оскільки ті вимагають гарантій, тому вони можуть піти в ці банки, де їм дадуть невеликі суми без поручництва», - цитує принца Талала «Іслам для всіх».
Ідея відкриття банків для бідних вперше була реалізована банкіром і економістом з Бангладеш Мухаммадом Юнусом у 1976 році. В 2006 році за своє починання він одержав Нобелівську премію миру. Дотримуючись приклада заснованого Юнусом банку «Grameen Bank», число позичальників якого у 2007 році перевищило 7 мільйонів чоловік, принц Талал також збирається боротися з убогістю в арабському світі.
Фонд відкрив свій перший банк мікрокредитування у Ємені, потім Йорданії. Останній надає мікрокредити на суму від 300 до 5 тисяч доларів, його послугами скористалися вже більше 70 тисяч чоловік. У Лівані процедуру реєстрації проходить банк «Аль-Раджаа», у Судані розробляється нормативно-правова база, що регулює роботу даного роду фінансових установ. При створенні банків для незаможних AGFUND консультується з компетентними органами в Марокко, Сирії, Мавританії й Лівії.
За даними йорданського Національного банку мікрофінансів (NMB) кількість позик у 2009 році склала 44 616, при цьому 86% його позичальників - жінки. Загальна сума позик досягла 32 мільйона динарів (45 мільйонів доларів).
Банки для бідних надають послуги мікрокредитування для найменш забезпечених людей, ґрунтуючись на принципі довіри, без жодних обмежень і гарантій, що звичайно існують у традиційних банках.
«Наша мета - підвищити рівень життя цих цільових груп і допомогти їм стати самодостатніми й активними членами суспільства», - говориться у заяві AGFUND, опублікованій на веб-сайті організації.
За межею бідності живуть більше ста мільйонів арабів, більше 15 мільйонів не мають постійної роботи. У найближчі кілька років ця цифра досягне 20 мільйонів.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Новини
Thomson Reuters презентував новітній сервіс з ісламських фінансів
Ісламським фінансам ще належить подолати наслідки кризи
Компанія Reuters запустила систему управління для ісламських банків
Ісламські фінанси до цих пір продовжували копіювати традиційні, - експерти
Доу-Джонс запускає ісламські індекси для Великого Китаю
Глобальний стандарт ісламських деривативів буде створений до грудня
Підрозділ Всесвітнього банку вперше випустить ісламські облігації
Статті
Корпоративна соціальна відповідальність та ісламські фінансові інститути